Büyükşehir'den Aşure İkramı

Büyükşehir'den Aşure İkramı

Konya Büyükşehir Belediyesi hicri yılbaşı dolayısıyla 10 bin kişiye şehrin farklı noktalarında aşure dağıttı. Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman GÜRBÜZ?ün Mevlana türbesi önünde kendi eliyle dağıttığı aşureye Konyalılar kadar turistlerinde ilgisi büyük oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi hicri yılbaşı dolayısıyla Konya'nın farklı noktalarında aşure dağıttı. Mevlânâ Müzesi, Zafer Meydanı, Azizye Camii önü ve Otogarda 10 bin kişiye dağıtılan aşureye halkın ilgisi yoğun oldu. Mevlânâ Müzesi önünde vatandaşlara kendi eliyle aşure dağıtan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman GÜRBÜZ, 'Aşure geleneği yüzyıllardır yaşatılmaktadır. Hicri Yılbaşı dolayısıyla 10 bin kişiye aşure dağıtımı yaptık. Aşure, dini ve milli geleneklerimizden birisidir. Toplumda yardımlaşmayı ve dostluğu pekiştirir. Önceki yıllarda bütün mahalle halkı hep birlikte aşure yapardı. Ancak bugünlerde bu gelenek tam manasıyla sürdürülüyor diyemeyiz. Geleneklerin, örf ve adetlerin yaşatılması gerekir. Milletleri ayakta tutan onların gelenekleridir. Ayaklarımızın daha sağlam yere basmasını istiyorsak milli ve manevi değerlere sahip çıkmalıyız' dedi.

Daha sonra kendi eliyle aşure dağıtmaya başlayan Başkan Vekili GÜRBÜZ, yoğun ilgiyle karşılandı. Turistlerin de ilgi gösterdiği aşurede Başkan Vekili GÜRBÜZ, ikramda bulunduğu herkese gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;