Büyükşehir'den Asfalt, Parke ve Bordürde Rekor

Büyükşehir'den Asfalt, Parke ve Bordürde Rekor

Konya Büyükşehir Belediyesi, son 4,5 yılda 1 milyon 500 bin ton asfalt, 1 milyon 100 bin metrekare parke ve 2 bin 200 kilometre bordür çalışması ile Konya tarihinde rekorlara imza attı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptıkları örnek çalışmalarla Konya'da şehrin standardını yükselttiklerini ifade etti.

Son 4,5 yılda yaklaşık 1 milyon 500 bin ton asfalt ile daha önceki 15 yılın toplam rakamlarını ikiye katlayan Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni açtığı caddeler ve düzenlediği caddelerle yeni rekorlara imza attı.

Konya’da sosyal-kültürel ve fiziki belediyecilik alanında önemli başarılara imza attıklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, fiziki belediyeciliğin en önemli göstergeleri olan asfalt, yeni cadde, alt ve üstgeçitler ile parke ve bordürde Konya tarihindeki en başarılı dönemin yaşandığını vurguladı.

21 YENİ CADDE, 77 CADDE DÜZENLEMESİ

Konya’da Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan köprülü kavşak sayısının 8 olduğunu, bu dönemde 20’inci köprülü kavşağın temelinin önümüzdeki hafta atılacağını hatırlatan Başkan Akyürek, bunların yanında son 5 yılda 21 yeni caddeyi hizmete açarak, 77 caddede fiziki düzenleme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

ŞEHRİN STANDARDI YÜKSELDİ

Konya’da sadece bu yıl yapılan asfalt rakamının 500 bin tona yaklaştığını anımsatan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Başta İstanbul Yolu olmak üzere, Beyşehir Yolu ve Karaman Yolu’nda yaptığımız çalışmalar, Ankara Yolu’nda devam eden çalışmalar, şehrimizin standardını yükseltti. İstanbul Yolu, modern cadde düzenlemesi, asfalt kalitesi, çevre düzenlemesi, raylı sistemi ile örnek bir çalışma oldu. Yakın bir zamanda aynı kalite diğer şehir girişlerinde de ortaya çıkacak. Konya’ya gelen bir misafir 6 ay sonra tekrar geldiğinde değişimlere hayran kalıyor.”

2 BİN 200 KM BORDÜR

Son 4,5 yıl içinde Konya’da yapılan 21 yeni caddenin uzunluğunun 69 kilometre olduğunu, düzenleme yapılan 77 caddenin ise 175 kilometre uzunlukta olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, tüm bu çalışmalarda 1,5 milyon ton asfaltın yanında 1 milyon 100 bin metrekare parke, 2 bin 200 kilometre de bordür yapıldığını ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;