Büyükşehir'den Amatör Kulüplere Malzeme Desteği

Büyükşehir'den Amatör Kulüplere Malzeme Desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'daki 35 amatör spor kulübüne malzeme yardımında bulundu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın son yıllardaki gelişmelerle bir spor şehri haline geldiğini belirterek, amatör spora desteklerinin bundan sonra da artarak devam edeceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya'daki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu.

Malzemelerin kulüplere teslimi için Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen törenin açış konuşmasını yapan Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Mehmet Baykan, amatör spor camiası olarak kendilerine yapılan her türlü desteğin karşılığının başarı olarak geri döndüğünü söyledi. Akıllı, çalışkan ve zeki nesiller yetişmesine katkıda bulunmak için çalıştıklarını vurgulayan Baykan, tüm spor camiası adına Konya'ya yeni bir stadyum ve spor tesisleri kazandırma gayreti içinde olan Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız da, Türk gencinin imkan verildiği zaman başaramayacağı hiçbir şey olmadığını belirterek, tesisleşme ve malzeme yardımı nedeniyle Başkan Akyürek'e teşekkür etti. Yıldız, verilen desteğin Türk sporunun kalkınmasına büyük katkı sağladığını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya'nın son yıllardaki gelişmelerle bir spor şehri haline geldiğini belirterek, büyük başarılarla bu imajın pekiştirilmesi gerektiğini söyledi. Konya'daki herkesin başarıların artması için elinden geleni yaptığını vurgulayan Başkan Akyürek, amatör kulüplerin daha çok desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Amatör spora desteklerinin bundan sonra da artarak devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, yeni sezonda amatör takımlara malzeme ve taşıma desteklerinin devam edeceğini ifade etti. Yapılacak stadyum ve tesisler ile ilgili spor camiası ile birlikte hareket edeceklerini kaydeden Başkan Akyürek, bir başarı sağlanırsa, bunun tüm şehrin başarısı olacağını söyledi.

Konuşmaların ardından 2'si engellileri temsil eden spor kulübü olmak üzere toplam 35 amatör spor kulübüne malzemeleri teslim edildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;