Büyükşehir'den 52 Bin Öğrenciye Eğitim Semineri

Büyükşehir'den 52 Bin Öğrenciye Eğitim Semineri

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü, Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde ilköğretim ikinci kademe öğrencilerine yönelik eğitim seminerleri düzenliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Dr. Battal Odabaşı tarafından verilen seminerlerin, ülkemizin geleceği olan çocukların geleceğe emin adımlarla yürümelerine katkı sağlayacağını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) Konya'da 52 bin ilköğretim öğrencisine eğitim semineri veriyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde Uzman Pedagog Dr. Battal Odabaşı öğrencilere Kent'te Yaşam hakkında bilgi veriyor.

28 Kasım 2005 ' 5 Ocak 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitim seminerlerine Konya merkezde bulunan tüm ilköğretim okullarının katılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile yürütülen programlara günlük 2 bin 700 öğrencinin davet edildiğini ifade etti. Programa davet edilen öğrencilerin ulaşımının Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlandığını vurgulayan Başkan Akyürek, '5 Ocak 2006 tarihine kadar devam edecek toplam 19 seminere Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci projemiz çerçevesinde ilköğretim okullarının 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencileri katılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece fiziki çalışmalarla yetinmiyor, Sosyal Belediyecilik ilkemiz çerçevesinde, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine de önem veriyoruz. Üniversitede okuyan 10 bin öğrencimize verdiğimiz eğitim yardımlarının yanında; öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuğu olan lise öğrencilerimizi eğitim hayatları boyunca destekliyoruz. Bu eğitim yardımlarının yanında, gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerleri ile de çocuklarımızın geleceğe daha emin adımlarla ilerlemelerine katkı sağlıyoruz' dedi.

Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen eğitim seminerlerinde Dr. Battal Odabaşı'nın seminerinin dışında, Konya'yı tanıtan sinevizyon gösterisi, Mehter Takımı'nın konseri, tiyatro ve halk oyunları gösterileri yer alıyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;