Büyükşehir'den 40 Bin Öğrenciye Eğitim Semineri

Büyükşehir'den 40 Bin Öğrenciye Eğitim Semineri

Konya Büyükşehir Belediyesi 2007 Mevlana Yılı programları kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik eğitim seminerleri düzenliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, verilen seminerlerin ülkemizin geleceği olan çocukların Mevlana hoşgörüsünü ve felsefesini tanımalarına katkı sağlayacağını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) Konya'da 40 bin ilköğretim öğrencisine eğitim semineri veriyor. Büyükşehir Belediyesi'nin 2007 Mevlana Yılı programları kapsamında gerçekleştirilecek eğitim seminerlerinde Dr. Faik Özdengül, öğrencilere Mevlana ve Mevlana hoşgörüsü hakkında bilgi verecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gerçekleştirilecek eğitim seminerlerine Konya merkezde bulunan tüm ilköğretim okullarının katılacağını belirterek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile yürütülen programlara günlük 2 bin 500 öğrencinin davet edildiğini söyledi. Konya Mevlana Demek isimli programa davet edilen öğrencilerin ulaşımının Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlandığını kaydeden Başkan Akyürek, '31 Mart 2007 tarihine kadar devam edecek toplam 16 seminere 2007 Mevlana Yılı programları kapsamında ilköğretim okullarının 5 ve 6'ncı sınıf öğrencileri katılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece fiziki çalışmalarla yetinmiyor, Sosyal Belediyecilik ilkemiz çerçevesinde, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine de önem veriyoruz. Üniversitede okuyan 10 bin öğrencimize verdiğimiz eğitim yardımlarının yanında; öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuğu olan lise öğrencilerimizi de eğitim hayatları boyunca destekliyoruz. Bu eğitim yardımlarının yanında, gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerleri ile de çocuklarımız, Hz Mevlana'nın hoşgörüsü ve felsefesi hakkında bilgi sahibi olacak' dedi.

07-31 Mart tarihleri arasında Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek eğitim seminerlerinde Dr. Faik Özdengül'ün seminerinin dışında, Konya'yı tanıtan sinevizyon gösterisi, Mehter Takımı'nın konseri ve tiyatro yer alacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;