BÜYÜKŞEHİR'DE RAMAZAN SEFERBERLİĞİ

BÜYÜKŞEHİR'DE RAMAZAN SEFERBERLİĞİ

Konya Büyükşehir Belediyesi, fakir, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelere yaptığı mutad yardımların dışında Ramazan ayı içerisinde yaklaşık 10 bin muhtaç aileye gıda, giyecek ve yakacak yardımında bulunuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÖZKAFA, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yardıma muhtaç, fakir aileler ve kimsesizler için yaptıkları gıda, giyecek ve yakacak yardımlarına Ramazan ayı nedeniyle hız verdiklerini yaklaşık 10 bin muhtaç aileyi tespit ederek yardımda bulunmaya çalışacaklarını söyledi. ÖZKAFA 'Belediyecilik hizmetleri sadece yolların temizlenmesinden, suların akmasından, altyapı ve imar çalışmalarından ibaret değildir. Belediyecilik şehirde yaşayan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacına cevap verebilecek sistemi oluşturmak ve aksamadan devamını sağlamaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak ekonomik yönden sıkıntı yaşayan ailelerimizi, herhangi bir geliri olmayan kimsesiz, yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı her zaman korumaya çalışıyoruz. Kutlu Ramazan-ı Şerif dolayısıyla bu tür yardım faaliyetlerine hız vermiş bulunuyoruz.' dedi.

Yardımların fakir, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırılması için sistemli bir şekilde çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan ÖZKAFA, 'Diğer yerel yönetimlerin de bu konuda gösterecekleri hassasiyetle bu yardım faaliyetlerinin fakir ve maddi zorluklar içerisinde bulunan insanlarımızın biraz olsun rahatlamasında ve toplumsal huzurun yeşermesinde önemli bir adım olacaktır' şeklinde konuştu.

Büyükşehir'den Ramazan Tedbirleri:

Büyükşehir Belediyesine bağlı birimlerde Ramazan ayı dolayısıyla ek tedbirler aldı.

- Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı iftar saatlerine ek seferler koyarken, bazı güzergahların iftara denk gelen sefer saatleri yeniden düzenledi. Yeni sefer saatleri ile ek seferler otobüs duraklarında bulunan tarife listesinde ilan edildi.

- Bilgi İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire başkanlığı iftar saatinde yaşanacak yoğunluğun giderilmesi için sinyalizasyon noktalarını merkezden kontrol edecek. Yoğunluk yaşanan bölgelere merkezi bilgisayar sistemiylemüdühale ederek sorunu çözecek.

- Zabıta Müdürlüğü dilenci operasyonu ile başlattığı Ramazan tedbirlerinin başında açıkta satılan gıdalarla mücadele yer aldı. Günlük kontrollerin gerçekleştirileceğini dile getiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri açıkta gıda ve ekmek satışına izin vermeyeceklerini, esnafın bu konuda kesinlikle kurallara uymasını sağlayacaklarını bildirdi.

- Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı vatandaşların şikayet ve isteklerini başta Alo 181 ile 235 46 00 nolu telefonlar veya e-mail ([email protected]) yoluyla iletebilecekleri bildirildi.

- KOSKİ Genel Müdürlüğü de su arızaları için vatandaşlardan Alo 185 veya 238 47 000 nolu telefonu kullanmalarını isteyerek, görevli ekiplerin her an arıza ve problemlere müdahaleye hazır olduğunu bildirdi.

Basın Kuruluşları için;