Büyükşehir Yeniden Yapılanıyor

Büyükşehir Yeniden Yapılanıyor

Belediye Meclisi'nde Alınan Kararlarla Yeni Şube Müdürlükleri Oluşturuldu. Konya Büyükşehir Belediyesi, yeniden yapılanıyor. Belediyenin yeniden yapılanmasıyla ilgili birçok karar Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Kabul edilen kararlarla yeni şube müdürlüklerinin oluşturulduğunu söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerin bir yıl içerisinde verimli ve başarılı hizmetlere imza attığını da söyledi. Başkan Akyürek, Türkiye'deki diğer belediyelere örnek teşkil eden bu birlikteliğin artarak devam edeceğini kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi Olağan Toplantısı, meclis üyelerinin tamamına yakınının katılımıyla dün Meclis Salonu'nda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, önceki meclis toplantısında önemli kararlar alındığını, belediyenin yeniden yapılanmasıyla ilgili kararların meclisin imzasını aldığını söyledi. Başkan Akyürek alınan kararlarla; Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı İnşaat ve Proje Şube Müdürlükleri'nin birleştirildiğini, Altyapı Şube Müdürlüğü'nün Yol Yapım ' Bakım Şube Müdürlüğü olarak hizmet vereceğini kaydetti. Türkiye'de ilk kez kurulan Park ' Bahçeler Daire Başkanlığı'na bağlı 3 şube müdürlüğü kurulduğunu açıklayan Başkan Akyürek, Bilgi ' İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı'nda yeni şube müdürlüklerinin ve Sağlık - Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde de Özürlüler Şube Müdürlüğü'nün kurulduğunu söyledi.

TBMM'de kabul edilen yeni bir yasayla; kentsel dönüşüm projelerinin, tarihi yapıların restorasyonunun ve korunması gereken alanlarla ilgili düzenlemelerin belediyelere devredilmesine ilişkin kanunun kabul edildiğini kaydeden Akyürek, yeni belediye gelirleri kanununun da görüşmelerinin sürdüğünü anımsattı.

Büyükşehir ve merkez ilçelerin son bir yılda gerçekleştirdiği çalışmaların verimli ve başarılı geçtiğinin altını çizen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya belediyelerinin işbirliği, diyalog ve birlikte çalışma isteğinin Türkiye'deki diğer belediyelere örnek teşkil ettiğini söyledi. 'Yeni yılda bu başarı ve birliktelik artarak devam edecektir.' diyen Akyürek, başarıda emeği geçen meclis üyeleriyle ilçe belediye başkanlarına teşekkür etti.

Basın Kuruluşları için;