Büyükşehir-TOKİ Konutları Kuraları Çekildi

Büyükşehir-TOKİ Konutları Kuraları Çekildi

Konya Büyükşehir Belediyesi-Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle Selçuklu İlçesi Yazır bölgesinde alt gelir gurubuna yönelik yapılan konutlar için kura çekilişi yapıldı. Törene katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2008 yılında da 1500 konutluk yeni konut projesi müjdesi verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işbirliğiyle Yazır bölgesinde alt gelir gurubuna yönelik yapımına başlanan konutların hak sahipleri kura çekilişi ile belirlendi. Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlâna Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Konya valisi Osman Aydın, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TOKİ yetkilileri ve 4 bine yakın vatandaş katıldı.

Çekilişi salonda yaklaşık 4 bin kişi izlerken, program Konya''daki yerel televizyonlardan ve Konya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi olan www.konya.bel.tr adresi üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Törenin açış konuşmasını yapan TOKİ Başkan Yardımcısı Çağatay Göktayoğlu, 2007 yılında 250 bin konut hedeflerini aştıklarını belirterek konut üretimi konusunda yatırımlarının devam ettiğini bildirdi.

Konutlara ilginin yoğun olduğunu belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 555 konut için 19.568 kişinin evraklarını teslim ettiğini, çekilişin bu kişiler arasında yapılacağını söyledi. Başkan Akyürek, "Bu çalışma bu güne kadar hiç ev sahibi olmayan hemşerilerimize yönelik bir çalışma. Vatandaşlarımızın bu ilgisini ve heyecanını görünce sorumluluğumuz artıyor. Ev sahibi olamayan vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmesi için zaten yürüyen bir projemiz vardı. Biz bu gün bu projenin hızlandırılması gerektiğini gördük. İnşallah bir kaç ay içerisinde bin 500 konutluk bir yeni projeyi daha hayata geçireceğiz" dedi.

Şehit ve gazi ailelerine öncelik verilen proje kapsamında, 23 şehit ailesine çekilişsiz ev verilirken 64 gazi ailesi arasında 3 kişi için ayrı bir çekiliş yapıldı. Daha sonra salondaki katılımcıların heyecanlı bekleyişleri arasında Konya 7. Noteri huzurunda diğer konutlar için çekilişler yapıldı.

Konut almaya hak kazan şehit yakını Esmihan Yılmaz, uzun süredir akrabalarının evinde yaşadığını belirterek, konut almaya hak kazandığı için çok sevinçli olduğunu ifade etti. Yılmaz, "Allah; devlete, millete zeval vermesin, her oluşumda şehit aileleri ile gazi ailelerinin hatırlanmasını bekliyorum" dedi.

Konutlarla ilgili isim listesinin www.konya.bel.tr adresinden asil ve yedek liste olarak duyurulacağı bildirildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;