Büyükşehir-TOKİ İşbirliği İle Yapımına Başlanan 640 Konut Tamamlandı

Büyükşehir-TOKİ İşbirliği İle Yapımına Başlanan 640 Konut Tamamlandı

Konya Büyükşehir Belediyesi-TOKİ işbirliği ile şehit aileleri, gaziler ve dar gelirliler için Yazır bölgesinde yapımına başlanan 640 konut tamamlandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 640 konuttan TOKİ tarafından satışa sunulan 555 konutun önümüzdeki aylarda hak sahiplerine teslim edileceğini kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle Yazır bölgesinde alt gelir gurubuna yönelik yapımına başlanan ve 555’i satışa sunulan 640 konut tamamlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2004 yılında görevi devraldıklarında Konya’da büyük konut açığı olduğunu, kiralık ev bulmanın bile imkânsız hale geldiğini hatırlatarak, yaşanan panik havasının TOKİ ile birlikte yaptıkları konutlar ve ilçe belediyelerinin konut çalışmaları ile son bulduğunu ifade etti.

TOKİ ile işbirliği içinde yaptıkları 2 bin 16 konutun ardından şehit ailelerine, gazilere ve alt gelir grubuna yönelik yapılan 640 konutun da tamamlandığını kaydeden Başkan Akyürek, “Büyükşehir Belediyesi olarak 2006 yılında hak sahiplerine teslim ettiğimiz 2 bin 16 konutun dışında, 640 konut daha yaptırdık. İnşaatları tamamlanan 640 konuttan TOKİ tarafından satışa sunulan 555’ini önümüzdeki aylarda hak sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

2008 yılı başında başvuruları alınarak kurası çekilen 555 konutun kiradan daha düşük taksitlendirme seçenekleri ile dar gelirli vatandaşlara verildiğini anımsatan Başkan Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin konut alanındaki teşvik edici yatırımlarının süreceği müjdesini verdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;