Büyükşehir Ramazan Bayramı'na Hazır

Büyükşehir Ramazan Bayramı'na Hazır

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nın sorunsuz yaşanması için çeşitli tedbirler aldı. Bayram öncesi mezarlıklarda temizlik yapan Büyükşehir Belediyesi, arefe ve bayramın birinci günü mezarlıklara ücretsiz servis düzenleyecek. Bayram süresince, Fen İşleri, Zabıta ve İtfaiye ekipleri de 24 saat hizmet verecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için çeşitli tedbirler aldı.

MEZARLIKLARDA TEMİZLİK YAPILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı'na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklar çeşitli tedbirler aldı. Alınan tedbirler neticesinde, tüm mezarlıkların genel temizliği yapılarak, vatandaşların huzur ve güven içinde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için güvenlik tedbirleri alındı.

TOPLU ULAŞIM'DAN MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ SERVİS

Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Toplu Ulaşım ve Raylı Sistem Daire Başkanlıkları da vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi. Ayrıca, Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı Arefe günü ve bayramın birinci günü mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti verecek. Buna göre, mezarlıklara uygulanacak ücretsiz servis tarifesi şöyle:

Cumhuriyet Mahallesi'nden Musalla ve Üçler Mezarlıkları'na 13.00 ' 15.00

Fuar'dan Musalla Mezarlığı'na 14.30 ' 15.00 ' 15.30 ' 16.00

Saman Pazarı'ndan Üçler Mezarlığı'na 14.30 ' 15.00 ' 15.30 ' 16.00 (Bu servis Fuar ve Alaaddin'den ring yaparak Üçler Mezarlığı'na gidecektir)

FEN İŞLERİ BAYRAM'DA DA ÇALIŞACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı da, bayram süresince, yol, tretuar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale etmek üzere 24 saat çalışacak Acil Müdahale Ekibi'nin hizmet vereceğini açıkladı.

İTFAİYE MESAİSİNE DEVAM EDECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait ekipler de Ramazan Bayramı nedeniyle; Mevlana Müzesi ve çevresi, Hacı Fettah Mezarlığı, Konya Askeri Şehitliği ile şehrin çeşitli yerlerini yıkayarak vatandaşların daha temiz bir bayram geçirmeleri için hazırlık yaptı. Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı, Aydınlık, Meram ve Karatay Grup Amirlikleri'nde çalışmaya devam edecek. İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 nolu telefona bildirebileceklerini açıkladı.

ZABITA HER TÜRLÜ ŞİKAYETE CEVAP VERECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek.

Vatandaşlar, Zabıta ile ilgili şikayetlerini 265 01 93 numaralı telefona; diğer şikayetlerini ise Büyükşehir Belediyesi'nin 235 46 00 numaralı telefonuna bildirebilirler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;