BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ MUTAD TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ MUTAD TOPLANTISI YAPILDI

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi 06 Kasım 2002 tarihli mutat toplantısını Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu?nda gerçekleştirdi. 04.10.2002 tarihli olağanüstü toplantıya ait meclis müzakere ve karar zaptı özetinin okunmasıyla başlayan meclis toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri?nin 16 maddelik gündem maddesi ile teklif edilen ek maddelerin görüşmeye alınmasıyla devam etti.

Başkanlığını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÖZKAFA'nın yaptığı mutad meclis toplantısında; Büyükşehir Belediyesinin 2003 yılı ihzari bütçesinin görüşülmesinin Bütçe-Maliye Komisyonuna havale edilmesine, Selçuklu-Meram ve Karatay İlçe Belediyelerinin 2003 yılı ihzari bütçelerinin görüşülmesinin Bütçe-Maliye Komisyonuna havale edilmesine, Büyükşehir Belediyesinin 2003 yılında uygulayacağı vergi ve harç tarifelerinin görüşülmesinin Bütçe-Maliye Komisyonuna havale edilmesine, Büyükşehir Belediyesinin 2003 yılında uygulayacağı yapılması isteğe bağlı, ücret tarifelerinin yeniden belirlenmesi hususunun Bütçe-Maliye Komisyonuna havale edilmesine, Tanzim Satış Fonunun 2003 yılı ihzari bütçesinin görüşülmesi hususunun Bütçe-Maliye Komisyonuna havale edilmesine, Muhtaçlara Yardım Fonunun 2003 yılı ihzari bütçesinin görüşülmesi hususunun Bütçe-Maliye Komisyonuna havale edilmesine, Bazı cadde ve sokaklara isim verilmesi ve bazı sokak isimlerinin değiştirilmesi konusunun İdari-Mülki Komisyonuna havale edilmesine, Belediyemize ait bazı gayrimenkulların satışının yapılması hususunun İmar Komisyonuna havale edilmesine, Zabıta ve İtfaiye personeline 2003 yılında verilecek fazla mesai ücretlerinin görüşülmesi konusunun Bütçe-Maliye Komisyonuna havale edilmesine, oy çokluğuyla karar verildi.

Başkan Özkafa, 2002 yılında Ramazan ayı dolayısıyla yardıma muhtaç ailelere yardım yaptıklarını belirterek '6 bin aileye kömür yardımının yapılması için muhtarlarla geçtiğimiz haftalar toplantı yaptık. Organizasyonumuz muhtarlarla yapılan işbirliği neticesinde gerçekleştiriliyor. Yardım yaptığımız muhtaç aileler hiçbir yerden başka yardım almadıkları gibi, hiçbir sosyal güvenceye de sahip değiller. Kömür yardımımızın toplam maliyeti 700 milyar liradır. Yaklaşık dört bin aileye de gıda yardımı yapılıyor. Yardım yapılan ailelerde aynı yöntemle belirlendi.'dedi. Özkafa, 2003 yılı bütçesini 165 trilyon lira olarak hedeflediklerini açıklarken, 'Konya'nın kalkınma sürecinin sürdürülmesi ve daha da geliştirilmesi için yatırımlara devam edeceğiz. Bütçenin değiştirilmesi ve geliştirilmesi yetkisi meclis üyelerimizdedir. 165 trilyonluk bütçemiz var. kentimize yapmak istediğiniz yatırım varsa buyurun teklif edin. Yetkili kurullarımız değerlendirsin ve kentimize en güzel hizmeti verelim.'şeklinde konuştu.

Komisyonlara havale edilen bütçe görüşmelerinde Büyükşehir Belediyesinin 2003 yılı bütçesinin 165 trilyon lira, Selçuklu Belediyesinin 30 trilyon lira, Karatay ve Meram Belediyelerinin de 20'şer trilyon lira olarak belirlenmesi bekleniyor.

Basın Kuruluşları için;