Büyükşehir Kurban Bayramı'na Hazır

Büyükşehir Kurban Bayramı'na Hazır

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nın sorunsuz yaşanması için çeşitli tedbirler aldı. Bayram öncesi mezarlıklarda temizlik yapan ve güvenlik görevlisi bulunduran Büyükşehir Belediyesi, arefe günü mezarlıklara ücretsiz servis düzenleyecek. Bayram süresince, KOSKİ, Fen İşleri, Zabıta ve İtfaiye ekipleri 24 saat hizmet verecek. Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekipleri de temizlik, veteriner hekimlik konularında bayram boyunca çalışmalarını sürdürecek.

KOSKİ'DE HAZIRLIKLAR TAMAM

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların Kurban Bayramını huzurlu geçirebilmesi için su ve kanalizasyon şebekesi arızalarına karşı tedbir aldı. Bayram süresince programlanmış herhangi bir su kesintisi olmadığını bildiren KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Konya halkının rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için çeşitli tedbirler aldıklarını belirterek, 'Yaşanabilecek su ve kanal şebeke arızaları için 24 saat görev yapacak 11 nöbetçi ekip oluşturduk. Bayram süresince su ve kanalizasyon konularında yaşanabilecek problemlere anında müdahale edilecektir. Meydana gelebilecek olası arızalar için vatandaşlarımızın Genel Müdürlüğümüzün Alo 185 Su ve Kanal Arıza Hattı'na, ya da 221 61 00 numaralı telefonuna ulaşmaları yeterli olacaktır. Bayram süresince tatlı su çeşmelerinde de sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık' dedi.

MEZARLIKLARDA GÜVENLİK SAĞLANDI

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda çeşitli tedbirler aldı. Alınan tedbirler neticesinde, tüm mezarlıkların genel temizliği yapıldı, güvenlik görevlilerinin sayısı artırılarak vatandaşların huzur ve güven içinde ziyaretlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlandı. Ayrıca, bayram süresince mezarlıklarda görevlendirilecek olan personeller, mezar ziyaretine gelen yaşlı ve hasta vatandaşlara yardım edecek. Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekipleri ayrıca bayram süresince şehir merkezinde temizlik çalışmalarını yürütecek.

KURBANLIKLAR DENETLENECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı veteriner ekipleri zabıta ekipleri ile birlikte şehir genelindeki kurban satış ve kesim yerlerini düzenli olarak denetleyerek kurbanlık hayvanların sağlık ve belge kontrollerini yapacak.

TOPLU ULAŞIM BAYRAMIN İLK İKİ GÜNÜ ÜCRETSİZ

Bayramın ilk iki günü toplu ulaşım araçlarında ücretsiz olarak vatandaşlara Pazar tarifesi ile hizmet verecek olan Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi. Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı, Arefe günü mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti verecek. Buna göre, Arefe günü Fuar Hareket Merkezi'nden kalkacak otobüsler Musalla ve Üçler Mezarlığı'na ücretsiz servis yapacak.

FEN İŞLERİ BAYRAM'DA DA ÇALIŞACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, bayram süresince, yol, tretuar, kaldırım, buzlanma ve benzeri sorunlara anında müdahale etmek üzere 24 saat çalışacak Acil Müdahale Ekibi'nin hizmet vereceğini açıkladı.

İTFAİYE MESAİSİNE DEVAM EDECEK

İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait ekipler de, Kurban Bayramı nedeniyle mesaisine 24 saat devam edecek. İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bayram süresince Aydınlık, Meram ve Karatay Grup Amirlikleri'nde mesai verecek. İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 nolu telefona bildirebileceklerini açıkladı.

ZABITA HER TÜRLÜ ŞİKAYETE CEVAP VERECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da Kurban Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlar, Zabıta ile ilgili şikayetlerini 265 01 93 numaralı telefona; belediye ile ilgili diğer şikayetlerini ise Büyükşehir Belediyesi'nin 235 46 00 numaralı telefonu ile Alo 181'e bildirebilirler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;