Büyükşehir Belediyesi, Mevlana'yı Anma Etkinlikleri Kapsamında Çeşitli Programlar Düzenleyecek

Büyükşehir Belediyesi, Mevlana'yı Anma Etkinlikleri Kapsamında Çeşitli Programlar Düzenleyecek

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 735'inci Vuslat Yıldönümü Anma törenleri nedeniyle çeşitli programlar düzenleyecek. Törenleri ilk kez 4 kamera ile internetten canlı yayınlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, Aşkın Terapi programı, Dinle Neyden isimli film gösterimi ile Hatıralarla Havva Hanım isimli anma programını gerçekleştirecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 1-17 Aralık tarihleri arası gerçekleştirilecek Hazreti Mevlana’nın 735’inci Vuslat Yıldönümü Anma Etkinliklerine çeşitli programlarla katkı yapacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenler nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizden ve dünyanın farklı ülkelerinden binlerce misafiri Konya’da ağırlayacaklarını ifade etti.

Hazreti Mevlana’yı Anma etkinliklerine gösterilen ilginin Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nin hizmete girmesiyle her geçen yıl daha da arttığına dikkat çeken Başkan Akyürek, “Bu yılki Mevlana''yı Anma törenlerinin coşku içinde kutlanması için belediye olarak tüm hazırlıklarımızı yaptık. Bu coşkuya dünya ülkelerinden gelecek misafirlerimizin de ortak olması için alanlarında zirveye çıkmış, dünyaca tanınmış isimlerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi törenlere davet ettik” dedi.

İLK KEZ 4 KAMERA İLE İNTERNETTEN CANLI YAYIN

Törenlerin Büyükşehir Belediyesi’nin web sayfası üzerinden bu yıl 4 kamera ile canlı olarak yayınlanacağını ve internet üzerinden tüm dünyaya ulaşacağını kaydeden Başkan Akyürek, bunun yanında; Aşkın Terapi dersleri, Dinle Neyden isimli filmin gösterimi ile Hatıralarla Havva Hanım (Eva De Vitray Meyerovich) isim anma programının yapılacağını vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda gerçekleştirilecek etkinlikler şöyle:

1-6 Aralık 2008 (Her gün)

19.00: Rumi ve Aşkın Terapi

20.00: Dinle Neyden Film Gösterimi

9 Aralık 2008 Salı

20.00: Dinle Neyden Film Gösterimi

10- 14 Aralık 2008 (Her gün)

19.00: Rumi ve Aşkın Terapi

20.00: Dinle Neyden Film Gösterimi

15 Aralık 2008 Pazartesi

20.00: Dinle Neyden Film Gösterimi

16 Aralık 2008 Pazartesi

20.00: Hatıralarla Havva Hanım (Eva de Vitray Meyerovich) Anma Programı

17 Aralık 2008 Salı

12.00: Eva de Vitray Meyerovich’in Cenaze Namazı

Yer: Sultan Selim Camii

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;