Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden Birlik Çağrısı

Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden Birlik Çağrısı

Konya Büyükşehir Belediyesi olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıyı yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı açış konuşmasında son günlerde Trabzon'da meydana gelen olayların birer provokasyon olduğunu dile getirerek 'Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak milletimizden bu tür provokatörlerin provokasyonlarına kapılmamalarını istiyor ve vatandaşlarımızı millet olarak üzerimizde oynanmak istenen oyunları bozmaya çağırıyoruz' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıyı yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı açış konuşmasında son günlerde Trabzon'da meydana gelen olayların birer provokasyon olduğunu dile getirerek 'Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak milletimizden bu tür provokatörlerin provokasyonlarına kapılmamalarını istiyor ve vatandaşlarımızı millet olarak üzerimizde oynanmak istenen oyunları bozmaya çağırıyoruz' dedi. Başkan Akyürek, Çanakkale Savaşı'nda bir annenin oğluna yazdığı şiirsel mektubu okuması ise meclis üyelerini duygulandırdı.

Konya Büyükşehir Meclisi 11.04.2005 tarihli olağan toplantısını yaptı. Meclis üyelerinin çoğunluğunun katıldığı toplantıyı Büyükşehir Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Tahir Akyürek yönetti. Başkan Akyürek, meclis toplantısının açış konuşmasında geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen yatırım ve etkinlikler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Bosna-Hersek Mahallesi'nde iki temeli bir günde attıklarını hatırlatan Başkan Akyürek, Bosna-Hersek mahallesinde yapımına başladıkları KOMEK Binası ile kurs hizmetlerini artıracaklarını, yine aynı bölgede yapımına başladıkları Bosna-Hersek İtfaiye Merkezi ile de yangınlara ve tabi afetlere müdahale sürelerini daha da kısaltacaklarını bildirdi. Başkan Akyürek, geçtiğimiz aylarda başlatılan yatırımların ise planlandığı üzere devam ettiğini açıkladı. Fiziki belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kültürel belediyecilik faaliyetlerine de ağırlık verdiklerini dile getiren Başkan Akyürek, hafta sonu dünyanın yaşayan en önemli düşünürlerinden Seyyid Hüseyin Nasr'ı Konya'da ağırladıklarını, gerçekleştirdikleri etkinliğin hem ulusal, hem de uluslar arası camia tarafından ilgiyle izlendiğini dile getirdi. Akyürek, Nasr'ın Türkiye'ye gelmesinin dünya genelinde yankı bulduğunu dile getirdi.

Son günlerde Trabzon'da meydana gelen olaylara da değinen Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak halkı birlik olmaya ve ülke üzerinde oynanmak istenen oyunları bozmaya davet etti. Halka provokasyonlara kapılmamaları çağrısında bulunan Başkan Akyürek, Bayrak ve toprak uğruna canlarını verene şehit ecdadın torunları olarak bu tür oyunlara gelmeyeceğiz' dedi. Başkan Akyürek, halkı sağ duyulu olmaya davet ederken Çanakkale harbinde şehit olan Hasan isimli çavuşun annesinin kendisine yazdığı şiirsel mektubu da okudu. Başkan Akyürek bir şehidin durumunu anlatan şiir okurken meclis üyeleri duygulandı.

Konuşmasında polis haftasını da kutlayan Başkan Akyürek, 'Bu meclis toplantımız vesilesiyle Konya Büyükşehir Belediyesi olarak polisimizin kuruluş yıldönümünü de tebrik ediyoruz. Yaptıkları başarılı hizmetlerin devamını Cenab-ı Haktan diliyoruz. Konya Emniyet teşkilatı ve Konya'da görev yapan tüm polis arkadaşlarımız şehrimizin huzur ve güven içinde olmasını sağlamak amacıyla canla başla çalışıyorlar. Büyükşehir Meclisi olarak kendilerini tebrik ediyor, yaptıkları hayırlı çalışmalarında yanlarında olacağımız belirtmek istiyorum' dedi.

Yapılan birlik çağıcısının ardından Büyükşehir Belediyesi Meclisi olağan gündem maddelerini ve kararları ele aldı.

Basın Kuruluşları için;