Büyükşehir Belediyesi Lale Şenlikleri

Büyükşehir Belediyesi Lale Şenlikleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'da bu yıl ilk kez Lale Şenlikleri düzenliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Anadolu'da lalenin başkenti olan Konya tekrar lale ile buluşuyor' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türk toplum hayatının vazgeçilmez çiçeği olan lalelin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlediği etkinlikleri, Lale Şenlikleri ile zirveye taşıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek Lale Şenlikleri'nde lale sergisi ve konferans yer alacak, En Güzel Lale Yarışması ve lale konulu resim yarışmasının ödülleri verilecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü'nün şehrin ana arterleri ile büyük parklarını lale ve mevsimlik çiçeklerle süslediğini belirterek, özellikle Alaaddin Tepesi'nin tarihi dokusuyla bütünleşen çiçek düzenlemelerinin büyük beğeni topladığını vurguladı. Başkan Akyürek, 'Şehrin birçok yerinde tarihi doku silüetlerinin birleştiği mevsimlik çiçek alanı hemşehrilerimizin göz zevkinize sunulmuştur. Şu anda Konyamızın dört bir yanında açan lale ve mevsimlik çiçekler insanımıza gülümsüyor. Anadolu'da lalenin başkenti olan Konya, tekrar lale ile buluşuyor' dedi. Başkan Akyürek, lalenin Konya'da toplumun her kesimine daha iyi anlatılması için Lale Şenlikleri gerçekleştirileceğini belirterek, şenliklere tüm Konya halkını davet etti.

LALE ŞENLİKLERİ

27 Nisan 2007 Cuma günü saat 14.30'da Mevlana Kültür Merkezi'nde açılışı yapılacak olan Lale Şenlikleri; lale sergisi ile başlayacak ve Prof. Dr. Beşir Ayvazoğlu'nun vereceği 'Orta Asya'dan Anadolu'ya Lale Serüveni' konulu konferans ile devam edecek. 2 gün sürecek Lale Şenlikleri'nde lale üretim tesisleri bulunan Çumra'ya gezi düzenlenecek, En Güzel Lale Yarışması ile lale konulu resim yarışmasının ödülleri verilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;