Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na Hazır

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı'na Hazır

Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı. KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince 24 saat süresince 6 ekiple olası su, kanalizasyon ve sayaç hizmeti vermeye devam edecek. Ayrıca, Fen İşleri, İtfaiye, Zabıta ve Toplu Ulaşım ekipleri de hizmetlerini aralıksız sürdürecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nda vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için çeşitli tedbirler aldı.

KOSKİ BAYRAMA HAZIR

KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince her gün bir adet formen başkanlığında 07.30 - 17.30 saatleri arasında, her ilçeye birer ekip aracıyla birlikte iş makinesi ve kamyon olarak toplam 3 ekip, 15.00-23.00 saatleri arasında toplam 2 ekip ve 23.00 - 07.00 saatleri arasında 1 ekip olmak üzere 24 saat boyunca 6 ekiple hizmet verecek.

KOSKİ Kanalizasyon Daire Başkanlığı, 07.30 - 17.30 saatleri arasında arefe gününden başlamak üzere bayram tatili boyunca iş makinesiyle birlikte 1 ekip ve 3 adet basınçlı su aracı görevlendirerek, çalışma saatleri dışında meydana gelebilecek arızalara müdahale etmek için bu ekiplerin çalışma sürelerini artırdı.

Sayaçlarda meydana gelebilecek don olaylarına karşı da hazırlıklı olan KOSKİ Abone İşleri Daire Başkanlığı, sayaçları değiştirmek üzere her gün 08.00 - 17.30 saatleri arasında 1 ekip görevlendirdi. KOSKİ Genel müdürlülüğü Merkez Veznesi de su tahsilatları için arefe gün saat 13.00 kadar açık tutulacak.

Vatandaşlar, su, kanalizasyon, sayaç, sokak ve tatlı su çeşmeleri ile ilgili şikayetlerini ALO 185'e veya 238 47 00 numaralı telefon aracılığı ile yetkililere bildirebilirler.

FEN İŞLERİ BAYRAM'DA DA ÇALIŞACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, bayram süresince, yol, tretuar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale etmek üzere 24 saat çalışacak Acil Müdahale Ekibi'nin hizmet vereceğini açıkladı.

İTFAİYE MESAİSİNE DEVAM EDECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait ekipler de Kurban Bayramı nedeniyle hazırlık yaptı. Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı, Aydınlık, Meram ve Karatay Grup Amirlikleri'nde hizmet verecek. İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 nolu telefona bildirebileceklerini açıkladı.

ZABITA HER TÜRLÜ ŞİKAYETE CEVAP VERECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de Kurban Bayramı öncesi kurban satış yerlerinde gerçekleştirdiği denetimlerini bayram süresince de sürdürerek vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap verecek. Vatandaşlar, Zabıta ile ilgili şikayetlerini 265 01 93 numaralı telefona; diğer şikayetlerini ise Büyükşehir Belediyesi'nin 235 46 00 numaralı telefonuna bildirebilirler.

TOPLU ULAŞIMDA PAZAR TARİFESİ

Bayram süresince pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Toplu Ulaşım ve Raylı Sistem Daire Başkanlıkları da vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Basın Kuruluşları için;