BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAŞEREYLE MÜCADELE ÇALIŞMASI BAŞLATTI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAŞEREYLE MÜCADELE ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, havaların ısınmasıyla birlikte haşereyle mücadele çalışmalarına başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı'na bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte durağan su alanları, su kanalları, park bahçeler ve havuzlarda haşereyle mücadele çalışmalarına başladı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ceylani Kılıç, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşları rahatsız eden karasinek ve sivrisineklerin çoğaldığına işaret ederek, mahallelerin ekipler tarafından mutat olarak ilaçlandığını bildirdi.

Kılıç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Her yıl havaların ısınmasıyla birlikte haşereyle mücadele çalışmalarına başlıyoruz. Bu yıl, artan hava sıcaklığına oranla özellikle karasinek ve sivrisineklerin yumurta bırakarak üreme yaptıkları yerde ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Sadece park bahçelerle sınırlı kalmayan çalışmalarımız çerçevesinde Konya'yı yeşil bitki örtüsü ile doyumsuz bir görünüme kavuşturuyoruz. Ekiplerimiz, toplum ve çevre sağlığı için her sabah 06.00 ' 10.00 saatleri arasında, akşam 18.00 ' 22.00 saatleri arasında ilaçlama çalışmalarını devam ettiriyor' dedi.

Haşere ile mücadele çalışmalarında vatandaşlardan da yardım beklediklerini kaydeden Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ceylani Kılıç, vatandaşların çöplerini poşetleyerek, çöp konteynırlarına bırakmalarını istedi.

Basın Kuruluşları için;