Büyükşehir Belediyesi Güvenlik Şirketi Kurdu

Büyükşehir Belediyesi Güvenlik Şirketi Kurdu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'deki belediyeler arasında ilk kez kurulan güvenlik şirketi çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi'ne ait birimlerin güvenliklerinin özelleşmesi ile kurulan Konya Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Hasan Boydak, şirketin Türkiye'deki diğer belediyelere örnek olacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair kanun çerçevesinde, Büyükşehir Belediyesi'ne ait birimlerin güvenliğini sağlamak amacıyla güvenlik şirketi kurdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait mezarlıklar, parklar, kent ormanları, sebze ve meyve halleri, atölyeler, otobüs hareket merkezleri, hizmet binaları ve diğer birimlerin koruma ve güvenliğini sağlamak ihtiyacından hareketle kurulan Konya Güvenlik Hizmetleri ve Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Hasan Boydak, kanun gereği atanan şirket yöneticilerinin kursa giderek silahlı güvenlik sertifikalarını aldıklarını belirtti.

Türkiye'de belediyeler arasında ilk kez kurulan şirketin hukuki prosedürleri tamamlayarak İçişleri Bakanlığı'ndan faaliyet izin belgesi almaya hak kazandığını ve çalışmalara başlandığını kaydeden Boydak, bu çalışmanın Türkiye'deki diğer tüm belediyelere de örnek olacağını ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;