Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri

Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Şenliği, büyük bir katılımla Kent Ormanı'nda yapıldı. Ünlü sanatçı Turgay Başyayla'nın türküleri ile renklenen şenliğe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, baharın müjdecisi olan Hıdırellez'in hayırlı olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Hıdırellez Şenliği Büyükşehir Belediyesi Kent Ormanı''nda yapıldı.

Binlerce Konyalının katıldığı şenlikler Mehter Takımı, Ersin Baran, Yaman konserleri ve pilav ikramı ile başladı. Şenliklere katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kent Ormanı’na 2 milyon YTL’den fazla para harcadıklarını belirterek, yeni oluşturulan göletin ve doğal oturma alanlarının Konyalıların hizmetine sunulduğunu ifade etti.

Hıdırellez Şenlikleri’ndeki çeşitli etkinlerin insanların kaynaşmasına neden olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, baharın müjdecisi olan Hıdırellez’in hayırlı olmasını diledi.

TURGAY BAŞYAYLA KONSERİ

Konuşmanın ardından, binlerce kişinin alkışları arasında sahneye gelen ünlü sanatçı Turgay Başyayla, birbirinden güzel türkülerini hayranları ile paylaştı. Hem yeni kasetinden örnekler sunan, hem de hayranlarının isteklerini seslendiren ünlü sanatçı, dansları ile de izleyenlerden alkış aldı.

Hıdırellez Şenlikleri için Kent Ormanı’na gelenler hem piknik yapmanın, hem de şarkılar eşliğinde eğlenmenin farklılığını yaşadılar. Büyüklerin konser dinlediği şenlikte, küçükler de uçurtma uçurarak eğlendi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;