Büyükşehir Belediyesi Bayram Hazırlıkları

Büyükşehir Belediyesi Bayram Hazırlıkları

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı''nda Konyalı vatandaşların rahat ve huzuru için gereken her türlü tedbiri aldı. KOSKİ, itfaiye, temizlik ve zabıta ekipleri bayram tatili boyunca nöbetçi ekiplerle 24 saat hizmet verecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı''nda vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için çeşitli tedbirler aldı.

KOSKİ 24 SAAT HİZMET VERECEK

KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince kanal arızaları ve su arızaları için 24 saat nöbetçi ekiplerle hizmet verecek. Meram, Karatay ve Selçuklu ilçelerinde su arızaları için 3’er ekip, kanalizasyon arızaları için 4’er ekip oluşturan KOSKİ’ye Alo 185’ten ve 221 61 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI İKİ GÜN ÜCRETSİZ

Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Toplu Ulaşım ve Raylı Sistem Daire Başkanlıkları, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi. Toplu Ulaşım, Arefe günü Üçler ve Musalla Mezarlığı’nı ziyaret edecek vatandaşlar için ücretsiz servis kaldırılacak. Toplu ulaşım araçları ise bayramın birinci ve ikinci günü ücretsiz olacak.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ SÜRECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, vakumlu kaldırım temizleme araçları ile, 29 Eylül 2008 akşamından başlayarak bayramın son gününe kadar temizlik hizmeti vermeye devam edecek. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de, tüm mezarlıkların genel temizliğini yaparak, vatandaşların huzur ve güven içinde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için güvenlik tedbirleri aldı.

ZABITA HER TÜRLÜ ŞİKAYETE CEVAP VERECEK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Ekipler bayram tatili süresince (30 Eylül-6 Ekim arası) Otogar’da 24 saat, Mevlana Müzesi’nde 08.00-20.00 arası, çarşı merkezinde 10.00-22.00 arası hizmet verecek. Çevre Zabıtası da bayram tatili boyunca 24 saat hizmet verecek.

İTFAİYE MESAİSİNE DEVAM EDECEK

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı; Aydınlık, Meram, Karatay ve Bosna Hersek Grup Amirlikleri''nde çalışmaya devam edecek. İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını Alo 110 no’lu telefona bildirebileceklerini açıkladı.

FEN İŞLERİ BAYRAM''DA DA ÇALIŞACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı da, bayram süresince, yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale etmek üzere 24 saat çalışacak Acil Müdahale Ekibi''nin hizmet vereceğini açıkladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;