Büyükşehir Belediyesi AB Hibe Projelerinin Sayısını Artıracak

Büyükşehir Belediyesi AB Hibe Projelerinin Sayısını Artıracak

Avrupa Birliği'nden aldığı hibe projelerinin sayısını artırma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Ankara'da yapılan AB Proje Hazırlama Kapasitesi'nin Geliştirilmesi toplantısına SAMM Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı'yı gönderdi. Küçüktığlı, toplantıda edindiği bilgileri personel ile paylaştı.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu'nun Ankara'da düzenlediği 'Proje Hazırlama Kapasitesinin Geliştirilmesi' seminerine Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMM) Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı katıldı.

9 gün süren toplantıda proje hazırlama konusunda eğitim alan Küçüktığlı'nın deneyimlerini personel ile paylaşması için düzenlenen toplantı Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve KOSKİ personelinin katılımı ile KOSKİ Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi APK Daire Başkanı Cemil Evirgen, Büyükşehir Belediyesi'nin AB ile işbirliği içinde çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bu çerçevede proje hazırlama gruplarının oluşturulduğunu ve hibe programları ile ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını vurguladı. Büyükşehir Belediyesi olarak mümkün olduğu kadar fazla projeye hibe almak istediklerini kaydeden Evirgen, 5 milyon avroluk MED-PACT projesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, projeye son başvurunun 2 Haziran 2006 tarihinde olacağını ifade etti.

Toplantıya katılan Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birol Akgün, AB'nin tarihsel süreci, siyasi felsefesi, tarihsel perspektifi ve yapılması gereken çalışmalar hakkında hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir Belediyesi SAMM Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı da, Proje Hazırlama Kapasitesinin Geliştirilmesi' toplantısında edindiği bilgileri programa katılanlar ile paylaştı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;