Büyükşehir Belediyesi 65 Öğrenciyi Çanakkale'ye Gönderdi

Büyükşehir Belediyesi 65 Öğrenciyi Çanakkale'ye Gönderdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 91. yılı nedeniyle şehit, gazi, yetim ve öksüz çocukları ile SHÇEK Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan öğrenciler ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerini Çanakkale'ye gönderdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Çanakkale'de ortaya çıkan yapı ve zaferin geleceğimize ışık tuttuğunu belirterek, 'Onlar niçin şehit oldularsa, bizim de o amaç doğrultusunda çalışmamız gerekiyor' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 91. yılı nedeniyle 65 öğrenciyi Çanakkale'ye gönderdi.

Şehit, gazi, yetim ve öksüz çocukları ile Sosyal Hizmetler Çoçuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan öğrenciler ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerini Çanakkale'ye yolcu eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilerin Konya halkının selamlarını ve sevgisini Çanakkale'ye götürdüklerini söyledi.

1915 yılında binlerce vatan evladının işgale karşı çıkmak için Çanakkale'de şehit olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, 'Anadolu'da herhangi bir ferdi Çanakkale'de şehit olmayan kimse neredeyse yoktur. Bu, bizim için hüzün verici olmakla birlikte gurur kaynağıdır. Çanakkale'de ortaya çıkan yapı ve zafer geleceğimize ışık tutmakta, en zor şartlarda bile neler yapılabileceğini bize göstermektedir. Orada yatan yüz binlerce şehidimiz bu vatan için kanlarını döktüler. Bizler, onların iyi birer mirasçısı olmak zorundayız. Onlar niçin şehit oldularsa, bizim de o amaç doğrultusunda çalışmamız, ülkemizi onların gösterdiği istikamete taşımamız gerekiyor' dedi.

Çanakkale'ye düzenlenen gezinin diğer belediyecilik hizmetlerinin yanında ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İki otobüsle yola çıkan öğrenciler, Çanakkale'de şehitlikleri gezecek ve Çanakkale Zaferi ile ilgili düzenlenecek programlara katılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;