Büyükşehir Belediye Spor Yüzme Takımı

Büyükşehir Belediye Spor Yüzme Takımı

Ankara'da düzenlenen A9 Minikler Yüzme Şampiyonası''nda Konyalı sporcular 8 derece yaptılar. Yarışmada dereceye giren Konya Büyükşehir Belediyesi Belediye Spor Kulübü sporcuları İstanbul'da yapılacak ön eleme müsabakalarına katılma hakkı kazandılar.

Konya Büyükşehir Belediyesi Belediye Spor Kulübü Başkanı Cevdet İşbitirici, A9 Minikler Yüzme Şampiyonası''nın 1–3 Şubat 2008 tarihleri arasında İstanbul, Kocaeli, İzmir, Ankara ve Gaziantep bölgelerinde düzenlendiğini ve Büyükşehir Belediyesi Belediye Spor Kulübü sporcuların Ankara’daki müsabakalara katıldıklarını belirtti. Şampiyonaya Ankara bölgesinden 550 sporcunun katıldığını belirten İşbitirici, müsabaka sonucunda sporcularının 3 gümüş 5 bronz madalya alarak büyük başarı elde ettiklerini belirtti. Cevdet İşbitirici, “1-3 Şubat 2008 tarihleri arasında A9 Minikler Bölgesel Yüzme Müsabakaları adı altında Ankara, G.Antep, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de yarışmalar yapıldı. 2007 yılı yaz aylarından bu yana yapılan ilk kapsamlı yarışma oldu. Büyükşehir Belediyesi Yüzme kulübü olarak bu yarışmalara uzun süredir hazırlanıyoruz. En son durumumuzu görmek ve diğer yarışmalara hazırlanmak için de iyi bir fırsat oldu. Sporcularımız çok heyecanlıydılar. Yüzme Spor Kulübü olarak ilk hedefimiz Türkiye Şampiyonasında derece elde etmek ve Avrupa Şampiyonasına katılarak ülkemizi finallerde temsil etmek istiyoruz.”dedi.

1-3 Şubat 2008 tarihleri arasında Ankara’da yapılan A9 Minikler Türkiye Şampiyonası’nda başarılı olan sporcularımız:

100 metre sırtüstü – 200 metre Serbest 3.’sü Hande Horosanlı

100 metre Kurbağalama 2.’si Hande Horosanlı

200 metre Sırtüstü 3.’sü Berfin Atıcı

100 metre Sırtüstü 3.’sü Sercan Karakuyu

100 metre Sırtüstü – 400 metre Serbest 2.’si B.Batuhan Cihan

200 metre Sırtüstü 3.’sü B.Batuhan Cihan

Yarışmalarda dereceye giren Konya Büyükşehir Belediyesi belediye Spor Yüzme Kulübü sporcuları önümüzdeki aylarda İstanbul’da yapılacak olan ön eleme müsabakalarına katılmaya hak kazanmışlardır.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;