Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in 19 Mayıs Mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in 19 Mayıs Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 19 Mayıs Atatürk''ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak, Türk gençliğine Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen bu anlamlı günün Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğinin gençlerin omuzlarında olacağının işareti olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 19 Mayıs Atatürk''ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Akyürek’in mesajı şöyle:

“89’uncu yıldönümünü kutladığımız, 19 Mayıs Atatürk''ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın gurur ve coşkusu içerisindeyiz. Milletimiz bu kutlu günde, Milli Mücadele ruhuyla yeniden canlanmış, yüz yüze kaldığı büyük sıkıntılardan kurtularak, milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağı fikri benimsenerek Samsun''dan başlayan bu hareket tüm vatan sathında yayılarak kutlu bir mücadele haline dönüşmüştür.

Bir millet, özüne sahip çıkan, tarihini bilen ve benimseyen, geçmişi, kültürü, örf ve adetlerini gelecek nesillere aktarmayı başarabiliyorsa millettir. İşte gençlik, milletlerin devamı, yarınlara teminatıdır. Türk gençliğine, Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen bu anlamlı gün, bir anlamda da Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin gençlerin omuzlarında olacağının işaretidir.

Sevgili gençlerimiz,

Biliyoruz ki, sizler Türk Milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek ve karşınıza çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde; nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için, yerel yönetim temsilcileri olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu düşüncelerle, şehrin ve ülkenin geleceğine katkı sağlayacak gençliğimize destek vermekten onur duyduğumuzu hatırlatıyor ve kurtuluş mücadelesinin başladığı bu anlamlı günün yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, şehitlerimizi, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;