Büyükşehir 170 Öğrenciyi Çanakkale'ye Gönderdi

Büyükşehir 170 Öğrenciyi Çanakkale'ye Gönderdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 92. yılı nedeniyle Konya'dan 170 öğrenciyi Çanakkale'ye gönderdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çocuklara Çanakkale ruhunun öğretilmesi gerektiğini belirterek: 'Tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anarken diyoruz ki yetişen nesil olarak, Anadolu insanı olarak, Türk milleti olarak bıraktığınız emanete sahip çıkıyoruz ve asla sizin uğrunda öldüğünüz bayrağı yere düşürmeyeceğiz' dedi.

Çanakkale Zaferi'nin 92. yılı nedeniyle Konya Büyükşehir Belediyesi, 170 kişilik bir kafileyi Çanakkale'ye gönderdi. Büyükşehir Belediyesi Mevlâna Kültür Merkezi'nde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Başkan Tahir Akyürek, Türk milletinin kalbinin müşterek attığı yerin Çanakkale olduğunu belirterek, şöyle konuştu: 'Vanlısı'nın Hakkârilisi'nin Konyalısı'nın her bölgemizden insanımızın kardeşçe, dostça aynı siperde şehit olduğu, kucak kucağa yattığı yerdir Çanakkale. Çanakkale denince içi ürpermeyen, kalbi yumuşamayan, gözlerinden yaş damlamayan insanımız yoktur.'

Çocuklara ve gençlere Çanakkale'nin ne demek olduğunu mutlaka öğretilmesi gerektiğini belirten Tahir Akyürek, '5 otobüs dolusu öğrencimiz Çanakkale'ye gidiyor. Onlara diyorum ki Mevlâna kenti, Selçuklu payitahtı Konya'nın Çanakkale'ye minnet duygularını, dualarını, selamlarını götürün. Konya'da hiçbir aile yoktur ki geçmişinde Çanakkale şehitlerinden bir şehidi olmasın. Biliyorsunuz; Kurtuluş Harbi'nde 20 bin şehidimizin 9 bini Konya'dan. Tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anarken diyoruz ki; yetişen nesil olarak, Anadolu insanı olarak Türk milleti olarak bıraktığınız emanete sahip çıkıyoruz ve asla sizin uğrunda öldüğünüz bayrağı yere düşürmeyeceğiz' şeklinde konuştu.

Aralarında öğretmenlerin de bulunduğu kafileyi uğurlama törenine katılan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun da Büyükşehir Belediyesi'ne böylesine anlamlı bir organizasyon düzenlediği için teşekkür etti. Konuşmaların ardından 5 otobüs, Büyükşehir Belediyesi Mevlâna Kültür Merkezi'nden Çanakkale'ye dualarla uğurlandı.

Çanakkale'de düzenlenen törenlere katılacak olan kafileyi, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, daire başkanları, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun ve çocukların aileleri uğurladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;