Büyükşehir 11 Bin 500 Aileye Gıda Yardımı Yaptı

Büyükşehir 11 Bin 500 Aileye Gıda Yardımı Yaptı

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Ramazan Ayı'nda yardıma muhtaç 11 bin 500 aileye gıda yardımında bulundu. Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, 'Büyükşehir Belediyesi olarak bir ailenin ihtiyaç duyduğu tüm temel gıda ürünlerinden oluşan gıda paketini yardıma muhtaç ailelerimize ekiplerimiz aracılığıyla ulaştırdık' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 11 bin 500 aileye gıda yardımında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, Büyükşehir Belediyesi'nde daha önceden kaydı bulunan yardıma muhtaç vatandaşlar ile; kendilerine başvurarak, gerekli araştırmadan geçtikten sonra yardıma muhtaç olduğu anlaşılan vatandaşlara bu yıl da gıda yardımı yapıldığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi olarak yardımların insanları rencide etmeden yapılması taraftarı olduklarını kaydeden Mehmet Atilla Şirin, 'İnsanların rencide olmamaları için yardımları evlerine kadar teslim ettik. Biz götürdüğümüz gıda yardımları ile, vatandaşlarımızın kendi evinde aşevinden aldığı yemeği yapmasını sağlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bir ailenin ihtiyaç duyduğu tüm temel gıda ürünlerinden oluşan bir paketi yardıma muhtaç ailelerimize ekiplerimiz aracılığıyla hiç kimseyi rahatsız etmeden ulaştırdık'dedi.

Bu yıl 11 bin 500 aileye gıda yardımı yapıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, gıda paketinin içinde; 5 kg sıvı yağ, 1 kg nohut, 4 kg un, 4 paket makarna, 500 gr çay, 3 kg şeker, 3 kg pirinç, 2 kg bulgur, 1 kg mercimek, 2 kg tahin, 1 kg salça ve 2 kg fasülye olduğunu ifade etti.

Ramazan ayı dışında yıl boyunca yaklaşık 3 bin aileye gıda yardımlarının devam edeceğini hatırlatan Şirin, ayrıca 475 aileye de maddi yardımda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;