Bütün Diller O'nu Söyler

Bütün Diller O'nu Söyler

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla organize edilen 'Bütün Diller O'nu Söyler' programı Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klâsik Türk Müziği Korosu'nun Türk Tasavvuf Müziği Konseri ile sona erdi. Şef Ahmet Hatipoğlu yönetiminde gerçekleşen konser büyük ilgi gördü.

Kültür Daire Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle organize edilen 'Bütün Diller O'nu Söyler' programına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Ulukapı, Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda Şifa-i Şerif Şerhi'ni sunan Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu, son gecede Kur'an-ı Kerim'de Hz.Peygamber (sav) konusunu ele aldı. İnsanlığın Hz. Peygamber (sav)'in gelişi ile huzur içinde yaşadığını ve birçok medeniyetin doğduğunu hatırlatan Koçkuzu, İslam tarihinin utanılacak hiçbir vakası bulunmadığını bildirdi. Koçkuzu, konuşmasında misyonerlik faaliyetlerine de değinerek batı medeniyetinin sürekli Avrupa'da İslam dinini silmeye çalıştığını, bunun için Papa II. John Paul'un Hırvat ve Sırplara 3.5 milyar dolarlık ödeme yaptığını açıkladı. Koçkuzu, bunun bir medeniyet için utanç verici olduğunu dile getirdi.

Daha sonra sahneyi Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klâsik Türk Müziği korosu aldı. Şef Ahmet Hatipoğlu yönetiminde Türk tasavvuf Müziği konseri sunan koro büyük ilgi gördü.

Gecede Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'nın yayınlarından olan Hz.Peygamber Kitabı ve CD'leri de izleyicilere hediye edildi.

Konserin ardından Şef Ahmet Hatipoğlu'na çiçek takdim eden Başkan Tahir Akyürek, koro üyelerine teşekkür ederek güzel bir gece yaşadıklarını dile getirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;