Bosna-Hersek'e AB Standartlarında İtfaiye Merkezi

Bosna-Hersek'e AB Standartlarında İtfaiye Merkezi

Konya Büyükşehir Belediyesi şehrin yeni yerleşim bölgesi olan Bosna-Hersek Mahallesi'ne AB standartlarında itfaiye teşkilatı kuruyor. İçerisinde spor tesisleri ile sosyal tesislerin de yer alacağı 'Bosna-Hersek İtfaiye Merkezi Projesi' tamamlandı. Projenin önümüzdeki günlerde hayata geçirileceğini açıklayan Başkan Tahir Akyürek, Konya'nın en güçlü itfaiye ve kurtarma teşkilatına sahip il olması için çalıştıklarını söyledi.

Bosna-Hersek Mahallesinde yapılacak İtfaiye Binası ile ilgili proje hazırlandı. Bölgeye yapılacak tesisler ile ilgili bilgi veren Başkan Tahir Akyürek, 'Yeni yerel yönetimler yasası hizmet alanımızı genişletmiştir. Artık sorumluluğumuzda daha büyük bir alan vardır. Bütün bu alanda yaşayan insanlarımıza hizmet götürmek, onların ihtiyaçlarına cevap vermek ve onların isteklerini yerine getirmek bizim asli görevimizdir. Yatırımlarımızın tümünde insana hizmeti hedefliyoruz. Güçlü bir itfaiye teşkilatına sahip olan belediyemizin bölgesel olarak en güçlü konuma getirilmesi için yeni bir çalışma başlattık. Şehrimizin gelişmeye açık en önemli bölgelerinden biri olan Bosna-Hersek ve civarını kapsayacak AB standartlarında bir İtfaiye Merkezi kuruyoruz. İtfaiye Merkezi ile ilgili projemiz hazırlanmıştır. Biz sadece itfaiye araçlarının beklediği bir mekân yerine; çalışanların tüm ihtiyaçlarını giderecek, onların kondisyonlarını korumalarını da sağlayacak bir merkez olması gayretine girdik. Çünkü itfaiye erlerimizin yangınlarda ve tabi afetlerde daha güçlü olmaları gerekiyor. Bundan dolayı onlara hem sosyal ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir merkez, hem de spor yapabilecekleri bir alan oluşturduk. Türkiye'de ilk defa bir itfaiye teşkilatı spor kompleksi ile birlikte yapılıyor. Bu hizmetimiz ülkemizdeki diğer tüm itfaiye teşkilatlarına örnek olacaktır. Tesislerimizin yaklaşık 1 trilyon liraya mal olmasını bekliyoruz. Biz görevimizin bilincinde hareket ederek halkımıza hizmetlerin en iyisini sunmayı hedefliyoruz.'dedi.

İTFAİYE BİNASI PROJESİ

Bodrum Kat : 598 m2

Zemin Kat : 781 m2

1.Kat : 781 m2

2.Kat : 277 m2

Toplam -4 Kat : 2432 m2

Mevkii : Bosna-Hersek Mahallesi

Arsa Alanı : 8398 m2

Yapı Sistemi : B.A. karkas

İdari Kısmı

Yatakhane kısmı : 30 +15

Kapalı otopark : 10 Araçlık

Açık otopark ve oturma alanları

Spor Tesisleri : 313 m2 kapalı güreş alanı ve bu tesise ilave olarak sporcuların yararlanacağı sauna +duş+yatakhane ve açık spor alanları

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;