Bosna Hersek Mahallesi'nin Değeri Artıyor

Bosna Hersek Mahallesi'nin Değeri Artıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şu anda yapımı devam eden fiziki çalışmalar tamamlandığında Bosna Hersek Mahallesi'nin değerinin artacağını söyledi. Bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Akyürek, yapılan yatırımlarla Bosna Hersek Mahallesi'nin çehresinin değiştiğini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekiplerin Bosna Hersek Mahallesi'nde yaptığı çalışmaları yerinde inceledi.

Bosna Hersek Mahallesi Türkiye'nin en büyük mahallelerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, birçok ilden daha büyük olan Bosna Hersek Mahallesi'nde, yakın çevresi ile birlikte 70 bini aşkın kişinin yaşamasına rağmen, bu mahallenin bugüne kadar gereken yatırımı alamadığını ifade etti.

Son yılarda yapılan yatırımlarla Bosna Hersek Mahallesi'nin çehresinin değiştiğini vurgulayan Başkan Akyürek, 'İtfaiye grubumuzun binası tamamlandı, açılışı yakında yapılacak. Şu anda 130 bin metrekarelik Bosna Hersek Parkı'nın, Meslek Edindirme Kurs binamızın inşaatları, okullarımızın inşaatı devam ediyor. Polis Merkezi'nin temeli atıldı. Konya'nın en geniş caddesi olan 60 metre genişliğinde, 10 km uzunluğunda olan Aliya İzzetbegoviç Caddesi'nin yapım çalışması devam ediyor. Bunların yanında bordür, tretuar ve asfalt çalışmaları da hızla sürüyor. Bölgeye yapılan asfalt, Avrupa Birliği standartlarında 18 cm uzunluğunda olacak ve yıllarca kullanılacak' dedi.

Bosna Hersek Mahallesi'nde yakın bir zamanda asfaltsız cadde kalmayacağını belirten Başkan Akyürek, söz konusu çalışmalar tamamlandığında Bosna Hersek Mahallesi'nin değerinin artacağını sözlerine ekledi.

Bosna Hersek Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğan da mahallelerine 3 yıldır yapılan yatırımlardan son derece memnun olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;