Bosna-Hersek CUMHURİYET Parkı Hizmete Giriyor

Bosna-Hersek CUMHURİYET Parkı Hizmete Giriyor

Bosna-Hersek Mahallesinde yapılan Cumhuriyet Parkı açılıyor. Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayında yapımına başladığı Cumhuriyet Parkı?nın düzenleme çalışmaları tamamlandı. Cumhuriyet Parkı Cumhuriyet Bayramı öncesinde hizmete girecek.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığına bağlı Park Bahçeler Şube Müdürü Ayhan Tangur'un konuyla ilgili açıklaması şöyle.

'Konya Büyükşehir Belediyesi mevcut yeşil alanların muhafazasının yanı sıra, şehrimizi park ve bahçelerle donatarak insanlarımıza, doğanın güzelliğinin zevkine varıp şehrin stresli ortamından bir nebzede olsa kurtulacakları ve nefes alacakları sağlıklı ve yaşanabilir mekânlar oluşturmaya devam ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında Bosna Hersek Mahallemizde Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından çalışmaları yürütülen Cumhuriyet Parkı'na 15.08.2004 tarihinde başlanılmış olup 15.10.2004 tarihinde bitirilmiş ve halkımızın hizmetine sunulmuştur. Cumhuriyet parkı Bosna Hersek Mahallesi için oksijen kaynağı, dinlenme alanı ve çocuklar için bir oyun yeri, kısacası bu mahallenin çehresini değiştirecek bir park olmuştur.

Uygar ve yaşanabilir bir Konya için belediyemizin başlatmış olduğu çevre atılımları vatandaşlarımıza güzel ve müreffeh bir Konya'da yaşama imkanını sunacaktır' dedi.

PROJE VERİLERİ :

Toplam Alan : 23.166 m2

Yeşil Alan : 18.264 m2

Sert Zemin : 4.633 m2

Basket sahası : 175 m2

Çocuk Oyun alanı : 94 m2

İbreli Ağaç : 350 adet

Yapraklı Ağaç : 460 adet

AÇILIŞ PROGRAMI :

Tarih : 28 Ekim 2004

Saat : 21.00

Yer : Bosna-Hersek Mahallesi

Basın Kuruluşları için;