Bisiklet-Velesbit Şenliği 2008''de Buluşalım

Bisiklet-Velesbit Şenliği 2008''de Buluşalım

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak yapılan Bisiklet-Velesbit Şenliği, bu yıl 11 Mayıs Pazar günü yapılacak. Başkan Tahir Akyürek, 11 Mayıs Pazar günü saat 11.00'de yapılacak Bisiklet-Velesbit Şenliği''ne tüm Konya halkını davet ederek, amaçlarının Konya''yı bisiklet şehri yapmak olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bisiklet-Velesbit Şenliği 11 Mayıs 2008 Pazar günü yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye''de en çok bisiklete sahip il olan Konya''da yapılan şenliklere Konya halkını davet ederek, amaçlarının Konya''yı bisiklet şehri yapmak olduğunu söyledi. Bisiklet sporuna sağladıkları katkının artarak devam edeceğini söyleyen Başkan Akyürek, Türkiye''nin en uzun bisiklet yollarını yaptıklarını, bisiklet parklarının da sayısının artırılacağını dile getirdi.

11 Mayıs 2008 Pazar günü saat 11.00''de Şefik Can Caddesi Afra Gökdelen yanında gerçekleştirilecek Bisiklet-Velesbit Şenliği''ne katılan herkese kask verilecek. Ayrıca kura ile belirlenen 11 kişiye bisiklet hediye edilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;