Bir temel Atma Bir Açılış

Bir temel Atma Bir Açılış

Konya Büyükşehir Belediyesi Aralık ayına yine yatırımlarla başlıyor. Aralık ayının ilk haftasında Aymanas mahallesinde Geleneksel El Sanatları Merkezi?nin temelini atacak olan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl yapımı tamamlanan Aydınlık üst geçidinin açılışını gerçekleştirecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi hizmet atağını yeni yatırımlarla sürdürüyor. Meram ilçesi Aymanas mahallesine Geleneksel El Sanatları Merkezi yapımını 03.11.2003 tarihinde başlatacak olan Büyükşehir Belediyesi, Sanat Merkezi'nde hem tarihi el sanatlarımızı yaşatmayı, hem de bu merkezde eğitim gören vatandaşlarımıza ikinci bir iş sahibi yapmayı hedefliyor.

Başkan Mustafa Özkafa, yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verirken, 'Biz halkımıza söz verdiğimiz tüm yatırımları tek tek yerine getiriyoruz. Şehrimizin kalkınması ve halkımızın tüm yatırımlarımızdan yararlanmaları için çabamızı sürdürüyoruz. Çalışma dönemimizin büyük bir bölümünü ulaşım sorunlarının çözümüne ve yeni ulaşım alanlarının oluşturulmasına ayırdık. Bugün yapılan cadde, arter, kavşak, üst ve alt geçitler sayesinde şehrimiz her hangi bir ulaşım problemi yaşamadığı gibi, nüfusunun ikiye katlanmasıyla bile bu tip bir sorun yaşamayacaktır. Çünkü yatırımlarımız günü kurtarmaya yönelik değil, geleceğimize yöneliktir. Şehrimizin 2020 yılını her yönüyle bugünden planlıyoruz. Sadece altyapı yatırımları için uğraşmıyor, aynı zamanda toplumsal yapımızı geliştirmeye ve korumaya yönelik hizmetler de üretiyoruz. Aymanas mahallemizde temel atma törenini gerçekleştireceğimiz 'Aymanas Geleneksel El Sanatları Merkezi' bunlardan sadece biri. Yine hafta sonu resmi açılışını gerçekleştireceğimiz Aydınlık üst geçitimiz de ulaşıma yönelik yaptığımız yatırımlardan sadece biri. Çarşamba günü gerçekleştirilecek 'Geleneksel El Sanatları Merkezi'mizin temel atma töreni ile Cumartesi günü ise 'Aydınlık Üst Geçiti'mizin açılış törenine tüm halkımızı bekliyoruz. Çalışmalarımız şehrimize ve insanımıza hayırlı olsun.'dedi.

Basın Kuruluşları için;