Beyşehir Yolu'nda Büyük Dönüşüm

Beyşehir Yolu'nda Büyük Dönüşüm

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Beyşehir Yolu üzerinde devam eden yol düzenleme ve kamulaştırma çalışmalarının yaz aylarında tamamlanacağını söyledi. Bölgede incelemelerde bulunan Başkan Akyürek, yaklaşık 30 ev ile işyerinin kamulaştırıldığı bölgede refüj ve yolun 7 metre kaydırıldığını, birinci sınıf asfalt ve refüj çalışması yapıldığını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Tıp Fakültesi önünden başlayarak Beyşehir Çevre Yolu'nda devam eden yol düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla İstanbul Yolu ve Beyşehir Yolu'nun kaliteli asfalt ve refüjlerle yeniden yapılanacağını söyledi.

Tıp Fakültesi önünde yapılan düzenleme çalışmaları ile Beyşehir Yolu üzerindeki kamulaştırma çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Beyşehir Çevre Yolu'nda yapılan çalışmaların önemli bir aşamaya geldiğini vurguladı. Daha önce Konya'nın imar planına uygun olmayan bölgede refüj ve yolun 7 metre kaydırıldığını belirterek, yolun sol tarafında kamulaştırma çalışmalarının tamamlanarak yıkımların sürdürüldüğünü ifade etti.

Tıp Fakültesi önü ile Beyşehir Yolu'nun hep birlikte tamamlanacağını hatırlatan Başkan Akyürek, yaklaşık 30 ev ile işyerinin kamulaştırıldığı bölgede birinci sınıf asfalt ve refüj çalışması yapıldığını, çalışmaların yaz aylarında tamamlanacağını söyledi.

İncelemeleri sırasında vatandaşlarla da görüşen Başkan Akyürek, belediyeye gösterilen destek nedeniyle vatandaşlara teşekkür etti. Vatandaşlar da, caddenin yenilenmesinden memnun olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi'ne destek verdiklerini söylediler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;