Beyşehir Yolu'na AB Standardı

Beyşehir Yolu'na AB Standardı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından AB standartlarına uygun olarak yeniden düzenlenen Beyşehir Yolu'nda birinci kat sıcak asfaltın ardından ikinci kat sıcak asfalt yapım çalışmaları sürüyor. İstanbul Yolu ile birlikte kesintisiz trafik akışının sağlanacağı Beyşehir Yolu'nda yapılan çalışmalar, caddeyi daha estetik, trafiği de daha güvenli hale getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, çeşitli düzenlemelerle daha güvenli hale getirdiği Beyşehir Yolu'ndaki çalışmaların son aşamasına geldi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, şehir girişlerinde yapılan çalışmalar çerçevesinde ele alınan Beyşehir Yolu'nda AB standartlarına uygun tretuar düzenlemesi, bisiklet yolu, yağmur suyu drenaj hattı, yaya yolları, yaya ve yeşil alan güvenliğinin korunması için yeşil alan koruma bantları ve engelliler için düzenlemeler yapıldı, yol genişliği 14 metreye çıkarıldı. Düzenlemelerin son aşamasında ise birinci kat sıcak asfaltın ardından ikinci kat sıcak asfalt çalışmaları başladı. Asfalt kalınlığının AB standartlarına yükseltilmesi için yapılan çalışmayla, mevcut yol üzerindeki asfalt kalınlığı 12 cm'ye çıkartılıyor. Tıp Fakültesi önünden Koyuncu Kavşağı'na kadar yapılacak olan asfalt çalışmaları sezon bitmeden tamamlanacak.

İstanbul Yolu ile birlikte kesintisiz trafik akışının sağlanacağı Beyşehir Yolu'nda yaz sezonu boyunca yapılan çalışmalar, caddeyi daha estetik hale getirirken, trafikte güvenliği de sağlamış oldu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;