Beyşehir ve Yaka Caddeleri'nde Örnek Köprülü Kavşaklar

Beyşehir ve Yaka Caddeleri'nde Örnek Köprülü Kavşaklar

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Beyşehir ve Yaka Caddeleri'nde başlatılan köprülü kavşak çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, köprülü kavşak çalışmalarının ardından Konya'nın ulaşımda rahat bir nefes alacağını belirterek, Beyşehir Caddesi ve Yaka Caddesi Köprülü Kavşakları'nın sadece Demiryolu hemzeminini geçmek için değil, paraleldeki Demiryolu Caddesi'nin de açılmasını sağlayacak kavşaklar olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içi ulaşımdaki sorunların önüne geçmek için başlattığı köprülü kavşak çalışmalarından biri olan Beyşehir Caddesi ve Yaka Caddesi Köprülü Kavşakları'nda çalışmalar hızla ilerliyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, çalışmaların devam ettiği Beyşehir Caddesi ve Yaka Caddesi Köprülü Kavşakları'nda incelemelerde bulundu. Köprülü kavşak çalışmaları ve düzenlemelerin tamamlanmasının ardından Konya'nın ulaşımda rahat bir şehir olacağını kaydeden Aydın, Beyşehir Caddesi ve Yaka Caddesi Köprülü Kavşakları'nın sadece Demiryolu hemzeminini geçmek için değil, paraleldeki Demiryolu Caddesi'nin de açılmasını sağlayacak kavşaklar olduğunu ifade etti.

Demiryolu Caddesi'nin şehrin kuzeyi ile güneyini birleştireceğini belirten Aydın, şöyle devam etti: 'Üçüncü, dördüncü köprülü kavşaklarımızın ardından 2006 yılında köprülü kavşak sayısını 12'ye çıkaracağız. Bu iki köprülü kavşağın 20 gün içinde tamamlanmasıyla hem Devlet Malzeme Ofisi, hem de Şeker Fabrikası tarafında önemli bir bulvar açılmış olacak. Şeker Fabrikası tarafındaki yolumuz sanayi tarafından geliyor, Yaka Yolu'na dönerek sonlanıyor. Yaka Yolu da Şeker Fabrikası'ndan yer alınarak önemli bir bulvar haline getiriliyor. Bu çalışmaların ardından Hocafakih Caddesi bölünmüş yol olarak hizmet verecek. Beyşehir Caddesi de genişleyecek. Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü'ne, Devlet Malzeme Ofisi'ne ve Şeker Fabrikası'na teşekkür ediyoruz. Kendileri bize yer konusunda önemli yardımlarda bulundular. Ayrıca Devlet Malzeme Ofisi'nin 2 katlı binası da belediyemize geçti, ileride burayı sosyal tesis olarak kullanacağız.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;