Beyşehir Hanımlar Meclisi Konya'da

Beyşehir Hanımlar Meclisi Konya'da

Beyşehir Belediyesi Hanımlar Meclisi üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Başkan Akyürek, hanımların sosyal hayatta ve ülke yönetiminde daha etkin olmalarından Türkiye'nin kazançlı çıkacağını söyledi.

Beyşehir Belediyesi Hanımlar Meclisi Başkanı Süheyla Arıkan ve Meclis üyeleri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Beyşehir Belediyesi Hanımlar Meclisi Başkanı Süheyla Arıkan, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, 'Her ne kadar 90 kilometre uzaklıkta olsak da her zaman sizin yakınlığınızı hissediyoruz. Siz bizim her zaman gönlümüzdesiniz, dualarımızdasınız. Beyşehir, Konya'nın akciğeridir. Biz Konya ile bir bütünüz. Tüm Konyalıları her zaman Beyşehir'e bekliyoruz' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek , Beyşehir'in Türkiye'nin en güzel ilçelerinden biri olduğunu vurgulayarak, Gembos Yolu'nun açılmasıyla Antalya-Konya bağlantısının ciddi şekilde kısalacağını ve Beyşehir'in bir geçiş üssü haline geleceğini ifade etti. Başkan Akyürek, Beyşehir Gölü açısından önemli olan bir başka konunun da, Gembos Derivasyon Tüneli ve Derebucak Barajı'nın bitirelerek Beyşehir Gölü'nün yaklaşık yıllık 150 milyon metreküplük suyla beslenmesi olduğunu belirterek, 2006 yılından itibaren tünelden Beyşehir Gölü'ne su akmaya başlayacağını söyledi.

Beyşehir'in sit alanı ilan edilmesinden dolayı yapılaşma ile ilgili sıkıntıları olduğuna da dikkat çeken Başkan Akyürek, bu konudaki mevzuat düzenlemelerinin sorunu çözeceğini vurgulayarak, 'Beyşehir'in yarını bugünden daha aydınlık olacak. Bunda hem hükümetin, hem bizlerin, hem de Beyşehirlilerin katkısı olacak. Ayrıca duyarlı hanımların bu tür sorunlara sahip çıkması da meselelerin çözümüne katkı sağlayacak. Hanımlar sosyal hayatta ve ülke yönetiminde daha etkin olurlarsa, bundan ülke kazançlı çıkacak. Çünkü hanımlar, daha samimi, daha içten ve hesapsızdır. Bu bakış açısını sinerjiye dönüştürmek gerekiyor' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;