Berat Kandili Konya'da Coşkuyla Kutlandı

Berat Kandili Konya'da Coşkuyla Kutlandı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Berat Kandili nedeniyle AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İdris Güllüce ile birlikte Mevlana Müzesi''ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Berat Kandili nedeniyle AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İdris Güllüce ile birlikte Mevlana Müzesi''ni ziyaret etti.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, ilk kez bir kandil gecesini Konya’da geçirdiğini belirterek, Mevlana Müzesi’nde gördüğü coşkulu kalabalığı Mekke ve Medine’deki coşkuya benzetti. Güllüce, tüm Konyalıların ve İslam âleminin Berat Kandili’ni de tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, 7’den 70’e binlerce Konyalının kandil gecesi Mevlana Müzesi’nde bir araya gelmesinin güzel bir gelenek olduğunu vurgulayarak, Konya’da kandil akşamlarının her zaman coşku içinde yaşandığını hatırlattı. Berat Kandili’ni tebrik eden Başkan Akyürek, kandil nedeniyle tüm insanlık adına sevgi, barış ve kardeşlik diledi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İdris Güllüce ve Başkan Tahir Akyürek, daha sonra vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;