Belediyeler Birliği'nin 2007 Yılı Bütçesi 2 Milyon 310 Bin YTL

Belediyeler Birliği'nin 2007 Yılı Bütçesi 2 Milyon 310 Bin YTL

Konya Belediyeler Birliği Olağan Meclis Toplantısı'nda birliğin 2007 yılı bütçesi 2 milyon 310 bin YTL olarak belirlendi. Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği'nin 2007 yılı bütçesinin de 1 milyon 954 bin YTL olarak kabul edildiği toplantıda konuşan birlik başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, her iki birliğin de çalışmaları ile hem Konya'ya, hem de Türkiye'ye katkı yapacağını söyledi.

Konya Belediyeler Birliği ve Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği'nin Olağan Meclis Toplantısı'nda 2007 yılı bütçeleri belirlendi.

BİRLİKLER, ÜLKEMİZE VE ŞEHRİMİZE KATKI SAĞLIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya birlik başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başkanlık etti. Başkan Akyürek, toplantıya katılan belediye başkanlarına yönelik yaptığı konuşmada, Konya'da 733. Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri ile başlayacak yoğunluğun 2007 ve 2008 yılında da devam edeceğini belirterek, Konya Belediyeler Birliği ve Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği'nin çalışmaları ile hem şehrimize, hem de Türkiye'ye katkı yapacağını söyledi.

2007 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

Konya Belediyeler Birliği'nin 2007 yılı çalışma programı hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek şunları söyledi: 'Yerel yönetimlerde nitelikli insan kaynağı sisteminin geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin artırılması için hazırladığımız eğitim ve araştırma merkezi olan Belediyecilik Okulu, müfredat ve programıyla 2007 yılında hizmete girecek. 2007'nin Mevlana Yılı olması nedeniyle, Türkiye'deki tüm belediyelerin katılımı ile Mevlana felsefesi ile yerel yöneticilik anlayışının konuşulacağı bir panel ve belediyelerimizin ürünlerinin sergileneceği bir sergi düzenlenecek. Başta İl Genel Meclisi olmak üzere, diğer yerel yönetim birimleri, odalar ve üniversite ile daha yakın işbirliğine girilerek Konya'nın sorunlarının tartışılacağı platformlar oluşturulacak, yurtdışı inceleme gezileri düzenlenecek ve eğitim seminerleri ile çeşitli festival ve toplantılara devam edilecek' dedi.

2007 yılı çalışma programı ile tekliflerin değerlendirilmesinin ardından Konya Belediyeler Birliği'nin 2007 yılı gelir ve gider bütçesi 2 milyon 310 bin YTL; Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği'nin bütçesi de 1 milyon 954 bin YTL olarak kabul edildi.

BAŞSAĞLIĞI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı'nda dün akşam hayatını kaybeden Sarayönü İlçesi'ne bağlı Kurşunlu Beldesi Belediye Başkanı Selahattin Büyükdalaklı'ya Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;