Belediyede Bayramlaşma

Belediyede Bayramlaşma

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye çalışanları ile bayramlaştı.

Sabah saatlerinde ilk olarak Meram Eski Yol Koski Atölyelerinde yapılan bayramlaşma programına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Koski Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın ve belediye birim amirleri katıldı.

Bayramların insanlar arasında sevgi ve hoşgörü bağlarını güçlendirdiğini söyleyen Başkan Akyürek: 'inancımızın temel taşlarını oluşturan ve insanlar arasında karşılıklı yardımlaşmayı ön plana çıkaran bayramlar her yıl neşe içerisinde karşılanır. 2004 yılı Kurban bayramında yaşadığımız Zümrüt Sitesi faciası Kurban Bayramımıza gölge düşürmüştü. Bu yıl da Güney Asya'da yaşanan Tsunami felaketi tüm dünya gibi bizleri de üzüntüye boğdu. Bizler de Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bir yardım ekibi göndererek ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yaptık. Bir nebze olsun acılarını paylaştık' dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalardan bilgi veren Başkan Akyürek' Konya'mızda yerel yönetimler olarak çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. 100 gün gibi kısa bir sürede tamamladığımız Mevlana Kültür Merkezi uluslararası bir merkez oldu. Kurban Bayramı'nın ilk günü Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplu bayramlaşmayı gelecek senelerde genişleterek halkımızın ve kamu kurumlarında çalışan arkadaşlarımızın da katılacağı bir program haline dönüştürmeyi düşünüyoruz. 'iki günü birbirine eşit olan ziyandadır' hadisini kendimize örnek alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm çalışanlarımızın ve halkımızın da bayramını kutluyorum' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Koski Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, Belediye ve Koski çalışanları ile bayramlaştı.

Meram Eski Yol Koski Atölyelerinde yapılan bayramlaşmanın ardından Aydınlık İtfaiye Tesisleri, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu ve Koski Meclis Salonunda da bayramlaşma yapıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;