Belediye İhtiyaçları Fuarı İlgi Görüyor

Belediye İhtiyaçları Fuarı İlgi Görüyor

Konya Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 3. Belediye İhtiyaçları Fuarı yoğun ilgi görüyor. Fuara katılan belediye temsilcileri ve firmalar, ilginin her yıl arttığı fuarın önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade ediyor. Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi'nin fuar için özel olarak hazırladığı stant farklılığı ile dikkat çekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Belediyeler Birliği ve TÜYAP Fuarcılık tarafından 7-10 Haziran 2007 tarihleri arasında düzenlenen 3. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı büyük ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen ve Süleyman Şenol Aydın ile KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun fuardaki stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Devam eden fuar ile ilgili bilgi veren Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı, bugüne kadar İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerin tasarrufunda olan belediyecilik fuarlarının en çok belediyeye sahip il olan Konya'da yapılmasının büyük bir boşluğu giderdiğini söyledi. Fuara ilginin her yıl arttığını kaydeden Yakıcı, bu yıl 300 belediye ile 132 firmanın misafir edildiğini hatırlattı. Fuarın Konya ekonomisine de önemli katkıları olduğunu vurgulayan Yakıcı, Konya halkını fuara davet etti.

Fuara katılan misafir belediye temsilcileri de, Türkiye genelinde yüzlerce belediyenin aynı çatı altında bir araya gelmesinin önemine değinerek, birbirleriyle proje ve yatırımları paylaştıkları fuara katılımın her yıl artmasının önemli olduğunu ifade ettiler.

BÜYÜKŞEHİR STANTI FARKLILIĞI İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi'nin farda kurduğu stant ile KOMEK ürünlerinin yer aldığı stantlar ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yatırımların ve projelerin yer aldığı stantta, özel olarak yapılan zemin kaplaması ve resimler dikkat çekiyor. KOMEK stantlarında ise öğrencilerin el emeği ürünler ziyaretçilerin beğenilerine sunuluyor.

Yurt içi ve yurtdışından 132 firmanın yanı sıra Türkiye genelinden 300 belediyenin de katıldığı fuar, 10 Haziran 2007 Pazar akşamı sona erecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;