Belediye Başkanlarına Katı Atık Yönetimi Anlatıldı

Belediye Başkanlarına Katı Atık Yönetimi Anlatıldı

AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Adem Baştürk, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısı'nda Katı Atık Yönetimi, karşılaşılan sorunlar ve çözüm yollarını anlattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan Büyükşehir Belediyeleri İstişare Toplantısı'na katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Adem Baştürk, 6 Büyükşehir Belediye başkanı ve belediye yöneticilerine Katı Atık Yönetimi ile ilgili bilgi verdi.

Konya Rixos Otel'de düzenlenen toplantıda Katı Atık Yönetimi, yeni yönetmelik ve yasalar ile uygulamada yaşanan sorunlar ve çözüm yollarını anlatan Prof. Dr. Adem Baştürk, katı atıklardan elde edilen kompostun, gübreden farklı olarak, toprağı ıslah edici organik değeri ve su tutma kabiliyeti yüksek malzeme olduğunu belirterek, kompostun içerisine azot ve fosfor verilerek istenilen şekilde gübre elde edildiğini ve kompostun tıpkı hayvan gübresi gibi zemini iyileştirmek için bahçelerde, spor alanlarında ve parklarda kullanılabileceğini ifade etti.

Arıtma tesisleri ile birlikte oluşan arıtma çamurunun kullanımı ile ilgili de bilgi veren Baştürk, çamurun yaş olarak depolanması halinde çöp depolama tesislerinde kaymaya yol açacağını, kurutulduğunda ise çamurun hem tarım alanlarında, hem de depo sahasında kullanılabileceğini vurguladı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Adem Baştürk, toplantıda, belediye başkanları ve belediye yöneticilerinin Katı Atık Yönetimi ile ilgili sorularına cevap verdi. Toplantıya, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve belediyelerin yöneticileri katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;