Başsavcı Özdemir'den Veda Ziyareti

Başsavcı Özdemir'den Veda Ziyareti

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Konya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e veda ziyaretinde bulundu. Başkan Akyürek, Başsavcı Özdemir'e yeni görev yerinde başarılar diledi.

Adalet Bakanlığı’nın 10 Ekim 2008 tarihli adli ve idari yargı sonbahar kararnameleri ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Konya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e veda ziyaretinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya’da önemli hizmetlerin yapılmasına katkıda bulunan Başsavcı Özdemir’e yeni görev yerinde başarılar diledi. Başkan Akyürek, “Başsavcımız Konya’da büyük izler bırakarak gidiyor. Kendisi, Türkiye’nin en güzel Adliyesi’nin yapımına büyük katkıda bulundu. Ayrıca eski Adliye binasının şehre kazandırılarak, tarihi dokunun ortaya çıkmasında da büyük emekleri geçti. Kendisine şehrimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir de, görevde bulunduğu süre içinde Büyükşehir belediyesi ile işbirliği içinde güzel hizmetler yaptıklarını vurgulayarak, destekleri nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür etti. Yeni Adliye binasının Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile yapıldığının altını çizen Başsavcı Özdemir, “Konya’ya güzel bir kent meydanı kazandırılması için eski Adliye’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devrini gerçekleştirdik. Bu önemli konuda katkılarımın olmasından da büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Akyürek Başsavcı Özdemir’e ney hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;