Başkandan İki Müjde Birden

Başkandan İki Müjde Birden

Konya Büyükşehir Belediyesi 'S.Ü. Kampusu İçerisine Tramvay Hattı' projesini hayata geçiriyor. Proje Başkan Özkafa ve S.Ü. Rektörü Süleyman Okudan tarafından imzalanan protokolle hayata geçirildi. Projenin önümüzdeki günlerde yapılacak bir törenle başlatılacağı ifade edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden iki müjde birden. Selçuk Üniversitesi Kampüsü İçerisine düşünülen tramvay hattı projesi ile kampüs girişine yapılacak katlı kavşak projesi hayata geçiriliyor. S.Ü.Rektörü Süleyman Okudan başkanlığında üniversite yöneticileri ile birlikte Başkan Özkafa Başkanlığında Belediye yöneticileri 'Kampüs İçerisine Tramvay Hattı' projesi protokolüne Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında imza attı.

İmza töreninde konuşan Başkan Özkafa, 'Kampus içi tramvay hattı projemiz tamamlandı. 3 milyon dolara mal olacak projemiz önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek. 2004 yılında yapımını bitirmeyi planladığımız projemizin hayat geçirilmesinde üniversitemizindi önemli katkıları olacak. Yerel Yönetimler ile Üniversite'nin işbirliği yapması şehrimiz ve halkımız için büyük önem arz ediyor. Büyükşehir Belediyesi olarak tramvay hizmetimizi kampüse kadar götürüyor ancak kampus içerisine hizmet veremiyorduk. Bu protokol ile en kısa süre içerisinde 3 Km.lik bir mesafede tramvaylarımız sefer yapacak. Bu uygulama hem öğrencilerimizi hem üniversiteye gelen misafirlerimiz için büyük bir kolaylık sağlayacak. Biz Büyükşehir belediyesi olarak bu hizmeti yaparken, Selçuk Üniversitemiz ise kampus içerisinde ki tramvay hattı ile diğer alt yapı çalışmaları ve duraklara büyük ölçüde yardımcı olacak. Ayrıca kampüs, Bosna hersek ve Hilton otel'in bölgede yaşadığı ulaşım sorununa da bu yıl içerisinde çözüm üretmek için çalışmalar başladık. Üniversitemizin de destek verdiği köprülü kavşak ile ilgili projelerimiz en kısa sürede tamamlanarak kamu oyuna duyurulacaktır. Projeyi önümüzdeki aylarda hayata geçireceğimizi burada müjdelemek isterim' dedi.

Rektör Okudan ise , 'Tramvayın kampus kapısına kadar gelip içeriye hizmet verememesi hem öğrencilerimiz, hem de öğretim görevlilerimiz açısından büyük problem oluşturmaktaydı. Bir çok basın kuruluşunda da gündeme gelen bu sorunu göreve gelir gelmez çözümü yapılacak ilk proje olarak belirledik. Samimiyetine, şehre hizmet aşkına inandığım sayın Başkan Özkafa'nın bu projeyi götürdüğümüzde hemen onaylayacağını, kabul edip yapımını başlatacağını biliyorduk. Bu güvenle kendisine müracaat ettiğimizde projenin hayata geçirilmesi için hemen talimat verdiler. Üniversitemiz öğretim görevlilileri ile belediye yetkilileri ortak yürüttükleri çalışma sonucunda bu gün protokolle resmileştirdiğimiz son proje ortaya çıktı. Tramvay artık kampüs içerisinde hizmet verecek. Bu proje hayata geçirilirken bizde üniversite olarak üzerimize düşeni yaparak çalışmalar katkı sağlayacağız. Bunun yanında sayın başkanın ikinci müjde olarak söylediği kampus girişine katlı kavşak projesinin de hayata geçirilmesi için üzerimize düşeni yapacağımızı belirtir. Tüm samimiyetimle Konya halkı adına ve Üniversite camiamız adına sayın Özkafa'ya teşekkür ederim.'şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 'Kampus İçerisine Tramvay Hattı Projesi' basın mensuplarına tanıtıldı. Proje 3 Km. uzunluğundaki hattın 3 milyon dolara mal olması bekleniyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;