Başkan Tahir Akyürek'in Ramazan Bayramı Mesajı

Başkan Tahir Akyürek'in Ramazan Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yayınladığı bir mesajla Konya halkının, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mübarek Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Akyürek'in bayram mesajı şöyle:

'Şükürler olsun ki toplum hayatımıza farklı bir zenginlik getiren ve bizleri manevi iklimin bereketi ile besleyen mübarek Ramazan ayını tüm Konya olarak en güzel biçimde değerlendirmeye çalıştık.

Bu güzel günlerin ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinin geride kalmış olmasının hüznünü yaşarken diğer taraftan hepimizi bayramın coşkusu sarmaya başladı. Bayramlar, insanlar ve toplumlar arası sevgi ve hoşgörü kapılarının aralandığı; endişelerin ve sıkıntıların bir an için unutulduğu; insan ilişkilerinin kuvvetlendiği ve umutların yeşerdiği özel günlerdir. Bu bayramlarla birlikte dargınlıklar, küskünlükler telafi edildiği gibi, sevgiler ve dostluklar da pekiştirilir. Bir ay boyunca sabırla, umutla atılan tohumlar, bayramların gelişi ile sevgi ve coşkuyla tomurcuklarını vermeye başlar.

Ramazan ayı boyunca dünya şehri Konya hedefimizi gerçekleştirmek adına faaliyetlerimize hız kesmeden devam ettik. Konya'da yaşayan yediden yetmişe her vatandaşımızın huzurlu bir Ramazan geçirmeleri için Büyükşehir Belediyesi olarak yine gece gündüz çalıştık. Şehrimizde yardıma muhtaç olan hemşehrilerimizin yanlarında olmaya gayret ettik. Onlara ulaştırılan her yardımın bizim onlara ödemekle sorumlu olduğumuz bir borç olduğu anlayışıyla Konya'da ihtiyaç sahibi olan her evin kapısını çaldık. İslam aleminin acılarını paylaştığı Lübnan'da yetim kalan çocuklarımızla tüm Konya halkı adına bir iftar akşamında buluştuk ve yardımlar ulaştırdık.

Hep birlikte sevgi, saygı ve hoşgörünün pekiştiği ve umutların ve birlik, beraberlik duygularının yeşerdiği özel bir günü daha karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bir yılın daha son günlerini yaşarken kutlayacağımız Ramazan Bayramı'nı birlik ve beraberlik içinde huzurla geçirmenizi Cenâb-ı Hâk'tan temenni ediyorum.

Sizlerin bayramı daha rahat karşılayabilmeniz için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşım şartlarından çevre temizliğine, Mezarlıkların bakımından, İtfaiyeye kadar her konuda hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor; bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;