Başkan Tahir Akyürek'in 2005-2006 Eğitim ve Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

Başkan Tahir Akyürek'in 2005-2006 Eğitim ve Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

Yeni bir eğitim ve öğretim yılının başında bulunmaktayız. Bu nedenle Başta Milli Eğitim camiası olmak üzere tüm öğretmenlerimizin , öğrencilerimizin yeni eğitim ve öğretim yılını kutluyor büyük başarılara ulaşmalarını temenni ediyorum. İnsanoğlunun tarih sahnesine çıktığı andan itibaren en büyük kazancı olan eğitim, maddî ve manevî ihtiyaçlarını karşılamak, daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam düzeyine ulaşmak gayesiyle verdiği uğraş olarak karşımıza çıkıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in 2005-2006 Eğitim ve Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

Yeni bir eğitim ve öğretim yılının başında bulunmaktayız. Bu nedenle Başta Milli Eğitim camiası olmak üzere tüm öğretmenlerimizin , öğrencilerimizin yeni eğitim ve öğretim yılını kutluyor büyük başarılara ulaşmalarını temenni ediyorum.

İnsanoğlunun tarih sahnesine çıktığı andan itibaren en büyük kazancı olan eğitim, maddî ve manevî ihtiyaçlarını karşılamak, daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam düzeyine ulaşmak gayesiyle verdiği uğraş olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüz toplumları, halklarını mutlu kılmak için eğitime büyük bir önem vermekte, sahip oldukları kaynakları bu alanda değerlendirmeyi yeğlemektedirler. Doğrusu bunda da haklıdırlar. Çünkü yarının teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı kalarak gelecek kuşaklara aktarmak bir toplumu ve bir medeniyeti yaşatmanın diğer adıdır.

Muasır medeniyetler düzeyine ulaşabilmek için tüm kurum ve kuruluşların eğitimi milli mesele olarak görmesi gerekmektedir. Bu amaçla yerel yönetimler olarak Eğitime % 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Konya Valiliğimiz başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak, yarınların Konya'sına daha kaliteli bir eğitim verebilmek amacıyla elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz.

İlköğretime bu yıl başlayacak öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim camiasının, 2005 ' 2006 Eğitim ve Öğretim yılının kutlu olmasını temenni eder; başarılar ve mutluluklar dilerim.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;