Başkan Tahir Akyürek : Konya'nın Değerini Artıyoruz

Başkan Tahir Akyürek : Konya'nın Değerini Artıyoruz

İl İzci Kurulu Başkanı Sefer Korkmaz'ı kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilere yaptıkları maddi manevi destekle üniversitenin ve Konya'nın değerini artırmaya çalıştıklarını söyledi.

İl İzci Kurulu Başkanı Sefer Korkmaz, yönetim kurulu üyeleri ve öğrencilerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Başkan Akyürek'in her zaman gençlerin ve öğrencilerin yanında olduğunu kaydeden İl İzci Kurulu Başkanı Sefer Korkmaz, 'Bütün çocuklarımıza maddi manevi destek veriyorsunuz. Özellikle verdiğiniz maddi desteğin altından biz kalkamazdık. Tüm çocuklar adına size teşekkür ediyorum' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sosyal ve kültürel etkinliklerin belediyecilikte fiziki çalışmalar kadar önemli olduğunu belirterek, gençleri yanlış ve kötü yollardan koruyucu çalışmalar yaptıkları için İl İzci Kurulu yöneticilerine teşekkür etti. Bu yıl ilk kez Konya'daki başarılı öğrencileri Beyşehir'de kampa götürdüklerini anlatan Başkan Akyürek, 'Beyşehir'deki kamp yerini devralıp fiziki düzenlemelerle çekici hale getireceğiz ve bu geleneği sürdüreceğiz. Bu yıl ÖSS'de ilk 5 bine giren Konyalı öğrencilere nerede okurlarsa okusunlar burs vermeye başladık. Ayrıca, yine ilk 5 bine girerek Selçuk Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere müracaatları halinde burs veriyoruz. Böylece yüksek puan alan öğrencilerin Konya'yı tercih etmesini, hem üniversitemizin hem de Konya'nın değerinin artmasını istiyoruz' dedi.

Türkiye'de ve dünyada eğitim anlayışının değiştiğini vurgulayan Başkan Akyürek, artık bireyin başarısını, üreticiliğini ve özgüvenini artırıcı eğitim yapısının ortaya çıktığını, gençlerin bu sistem içinde kötü yollara düşmemesi için sosyal faaliyetlerle yönlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;