Başkan Tahir Akyürek : 'KONYA BELEDİYECİĞİLİN OKULUDUR

Başkan Tahir Akyürek : 'KONYA BELEDİYECİĞİLİN OKULUDUR

Konya Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Belediyeler Birliği ve Konya Belediyeler Birliği, KTO Tüyap Fuar Alanı'nda Türkiye'nin en kapsamlı Belediye İhtiyaçları Fuarı'nı organize ediyor. 300'e yakın belediye ve 70'i aşkın özel kuruluşun katılacağı fuar aynı zamanda belediyelere de bir araya gelme imkanı tanıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapılacak organizasyon ile ilgili düzenlediği basın toplantısında Konya'nın belediyecilik okulu olduğunu bildirdi.

Hükümetin gerçekleştirdiği yasal düzenlemelerle merkezi iktidarın yetkilerini yerel yönetimlere aktarması belediyeleri daha da güçlü kıldı. Ülke kalkınmasının yerel yönetimlerin düzenli, sürekli, kalıcı hizmetleriyle mümkün olduğu gerçeğinden hareket eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in talimatıyla Konya'da yüzlerce belediyenin iştirak ettiği Türkiye'nin en kapsamlı yerel yönetimler fuarı yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde KTO Tüyap Fuar alanında 15-18 Eylül 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan '1. Konya Belediye İhtiyaç Fuarı ve 1. Belediyecilik Sempozyumu' yaklaşık 300 belediyeyi Konya'da buluşturuyor. 15 Eylül 2005 Perşembe günü başlayacak olan fuar dolayısıyla KTO Tüyap Fuar Merkezi Meram Konferans Salonu'nda bir basın toplantısı düzenleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediyecilik okulu olarak tarif ettiği Konya'nın belediyelerin buluşma alanı haline geleceğini bildirdi. Başkan Akyürek, hızla gelişen teknoloji ile birlikte belediyelerin hizmetlerinde doğru ekipman ve doğru işi tercih edebilmeleri amacıyla gerçekleştirdikleri ihtiyaç fuarı ile birlikte özellikle son yasal düzenlemeleri konu alan Belediyecilik Sempozyumu'yla belediye yöneticilerini ve çalışanlarını bilgilendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Konya'nın belediyecilikte tüm ülkeye model teşkil ettiğini hatırlatan Başkan Akyürek, 300'e yakın belediyenin iştirakiyle gerçekleştirilen ve yüze yakın firmanın yer aldığı fuarla Konya'yı yerel yönetimler için buluşma mekanı haline getirdiklerini söyledi.

Basın toplantısına Konya TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersöz, Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı ve Büyükşehir Belediyesi yöneticileri de katıldı.

Belediyelerin ihtiyaç duyacağı malzeme, araç, gereç ve ekipmanları sergileyip, belediyelere proje ve hizmet sunan kuruluşları tanıtmak amacıyla Konya'da bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Konya Belediye İhtiyaçları Fuarı, Türkiye'nin her bölgesinden katılımcıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde organize edildi. Fuarın geleneksel hale getirilmesi ve her yıl düzenlenmesi planlanıyor. Fuarın açılışı 15 Eylül 2005 Perşembe günü saat 11.00'de KTO Tüyap Fuar alanında gerçekleştirilecek törenle yapılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;