Başkan Özkafa : HAÇLI SEFERİNİ DURDURUN

Başkan Özkafa : HAÇLI SEFERİNİ DURDURUN

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, ABD ve Müttefik Güçlerinin ?Irak harekatı? ile ilgili bir basın açıklaması yaparak arkasında siyonist ve haçlı zihniyetini barındıran, kirli çıkarlara dayanan savaşın derhal durdurulmasını istedi.

Başkan Özkafa'nın açıklaması şu şekilde:

'Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve yandaşları Birleşmiş Milletler ve insan haklarını, ülkelerin toprak bütünlüğünü ayaklar altına almaktadır.

Bu savaşın asıl planlayıcıları İngiltere ve Amerika ile birlikte siyonistler ve İsrail'dir. Batılılar ise haçlı ruhu ile hareket etmektedir.

Azor Adalarında bir araya geliş, Polonya'nın özel birlik göndermesi, İspanya, Danimarka gibi ülkelerin tutumu ortadadır. Fransa ve Almanya sahneden niçin çekilmiştir. Bütün bu olup bitenler savaş ile asıl amacın İslam topraklarını ve kaynaklarını sömürmeye yöneliktir.

Papa sözde savaşa karşı çıkmaktadır. Savaşı başlatanlar bellidir. Papa maalesef savaşı başlatan tarafı kınamamaktadır. Savaşa sözde karşı çıkmaktadır. Din adamı gibi değil politikacı gibi konuşmaktadır.

BM Genel Sekreteri Kofi Annan Amerikalı bir diplomat konumundadır. Böyle bir diplomatın 'Annan Planı' adı altında 'Kıbrıs Planı' sunma hakkı yoktur.

Avrupa Birliği Türkiye'nin Kuzey Irak'a girmesi ciddi sonuçlar doğurur demektedir. Aynı AB, Irak halkının katledilmesi ve topraklarının istila edilmesinin ciddi sonuçlar doğuracağına dair tek kelime etmemiştir. Siyonistler ile Batılıların bir kısmı ikiyüzlü ve adaletsiz davranmaktadır.

İslam Ülkeleri, Arap Birliği ve savaşa karşı olan bütün ülkeler duruma el koymalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti bütün uluslar arası ilkeleri ve kuralları hiçe sayan Amerika'dan hala her söz alışlarında 'Dost' ve 'Müttefik' olarak söz etmektedir. Savaşın bu 'katliam' derecesinde devamından sorumlu bir ülkeye bu ifadelerin kullanılması milletimizi üzmektedir.

Öte yandan Ulusal ve Uluslararası medyada bazı uzman olduğunu ifade eden kişilerin; çocukların, kadınların ve insanların hayatına mal olan savaşı bir oyun gibi, bir film gibi anlatmalarını ve işgal gücünü meşru bir kuvvetmiş gibi gösterecek davranışta bulunmalarını esefle kınıyorum. Üzülerek görülmektedir ki bazı köşe yazarları kalemlerini ABD'ye kiralamıştır. Ve bağımsız yazar olma vasıflarını yitirmişlerdir.

Batıda ve doğuda, hangi dine ve ırka mensup olursa olsun savaşa samimiyetle karşı çıkan Dünya insanlığını ve insanlarını kutluyorum.

Milletimizi ve Konya Halkını gür bir şekilde bu kirli savaşa karşı çıkmaya çağırıyorum.'

Basın Kuruluşları için;