Başkan Akyürek'ten Yeni Yıl Mesajı

Başkan Akyürek'ten Yeni Yıl Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 2004 yılından bugüne kadar sosyal, kültürel ve fiziki belediyecilik alanlarındaki çalışmaların hızla sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Akyürek, 2007 Mevlana Yılı'nda düzenlenen etkinliklerle tanıtım ve kültür hizmetlerinin birçok dünya şehrinde ses getirdiğini söyledi. 2008 yılında da modern, yaşanabilir ve standartları yüksek bir Konya için kalıcı hizmet ve başarılı çalışmalara devam edeceklerini belirten Tahir Akyürek, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Değerli Hemşerilerim;

Üzüntü ve sevinçleriyle eski bir yılı daha geride bırakarak; yeni bir yıla girmenin sevincini yaşıyoruz. 2008 yılının başta Konyamıza, ülkemize ve tüm dünyaya barış; sevgi ve kardeşlik getirmesini diliyorum.

Göreve başladığımız 2004 yılından bugüne kadar geçen süreç içerisinde belediye hizmetlerimizi, temellendirdiğimiz sosyal, fiziki ve kültürel belediyecilik alanlarında hızla sürdürüyoruz. 2008 yılında da aynı hizmet anlayışımızla modern; yaşanabilir ve standartları yüksek bir Konya için, çalışmalarımız aralıksız sürecek, bir önceki yıldan daha başarılı projeleri hayata geçirerek dönüşümün habercisi olacağız.

Kalıcı hizmetlere ve başarılı çalışmalara imza atabilmemiz için: hazırladığımız çalışmalarda geçmiş dönem çalışmalarının muhasebesini yaparak kontrol etmemiz, gelecek dönemlerimizi düşünerek de yeni hedefler üretmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu amaçla hemşerilerimizin destek ve görüşleriyle daha olumlu hizmetlere kavuşabileceğimizi ümit ediyoruz.

2007 yılı içerisinde özellikle fen işleri, eğitim, sosyal, kültürel, ulaşım ve sağlık, alanlarında yaptığımız çalışmalarımızla, Konyamız her alanda sürdürdüğü modernleşme yürüyüşünde büyük bir mesafe almıştır. 2008 yılında bütün bu alanlarda, birçok yeni projemizi halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Özellikle UNESCO tarafından 2007 yılının Mevlana Yılı ilan edilmesiyle birlikte birçok dünya şehri ve Konyamızda yaptığımız tanıtım ve kültür hizmetlerimizin ses getirdiğini düşünüyor ve 2008 yılında da bu çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.

2008 yılının dünyada savaşların yaşanmadığı, sevgi, barış, kardeşlik duygularının hakim olduğu bir yıl olmasını ve ülkemiz için gelecek vadeden istikrarın devam etmesini diliyor; 2008 yılının Konya için önemli bir hizmet yılı daha olacağını belirterek, tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, saygılar sunuyorum.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;