Başkan Akyürek'ten Yeni Konut Müjdesi

Başkan Akyürek'ten Yeni Konut Müjdesi

Konya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Konya'nın Yazır bölgesinde yapımı gerçekleştirilen 2016 konuttun son etabı olan 150 konutta sahiplerini buldu. Büyükşehir Belediyesi'nce dağıtımı yapılan konutların çekilişi Mevlana Kültür Merkezi'nde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in katılımıyla gerçekleştirildi. 150 konut için 25530 kişi müracaat etmişti.

ASİL LİSTE ( 150 KİŞİ )

YEDEK LİSTE ( 150 KİŞİ )

Konya Büyükşehir Belediyesi-TOKİ ile işbirliği ile dar gelirlilere yönelik inşa edilen 150 konut için başvuru yapan 25530 kişi arasından Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde Konya Sekizinci Noter'i huzurunda çekiliş yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Aydın, Daire Başkanları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen çekiliş TV'lerden canlı olarak yayımlanırken 25530 kişi çekilişi nefeslerini tutarak izledi.

Çekilişe geçmeden önce katılımcılara bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çalışmalarını vatandaşların talep ve ihtiyaçlarına göre belirlediklerini, son 150 konut için yapılan yüksek başvurunun bu alandaki konut ihtiyacını bir kez daha gösterdiğini belirterek Konyalılara ikinci bir konut hamlesi müjdesi verdi. Başkan Akyürek, şu anda Büyükşehir Belediyesi'nde yeni yerleşim bölgelerinde yapılmak üzere yeni konutların planlandığını bunu en kısa zamanda kamuoyuna açıklayacaklarını bildirdi. Yapılacak konut miktarının 2000'nin altında olmayacağı müjdesini veren Başkan Akyürek, 5 yıllık hizmet dönemlerinde merkez ilçe belediyelerinin de konut alanındaki yatırımlarıyla Konya'ya 10 bin konut kazandırmış olacaklarını açıkladı. Salonda bulunanların alkışları arasında yeni konut müjdesini veren Başkan Akyürek, bu alanda yapılacak yatırımlarla şehrin konut ihtiyacını karşılamış olacaklarını ifade etti.

Daha sonra noter huzurunda yapılan çekilişe geçildi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından Mevlana Kültür Merkezi'ne kurulan ve müracaat 25530 kişinin tüm bilgilerinin kayıtılı olduğu online sistemiyle anında hak sahiplerinin isimleri salonda bulunanlara duyurulurken ilk çekilişi Bakan Akyürek yaptı. 150 Asil hak sahibinin belirlenmesinin arından 150 kişilik yedek listede noterce belirlendi.

Asil ve yedek üyelerin isimleri Konya Büyükşehir Belediyesi resmi Internet sitesi olan www.konya.bel.tr adresinde çekilişin tamamlanması ve onaylanmasının ardından duyuruldu.

ASİL LİSTE ( 150 KİŞİ )

YEDEK LİSTE ( 150 KİŞİ )

Kura sonrası konutları almaya hak kazananlardan şu belgeler isteniyor:

- Nüfus cüzdanı fotokopisi

- Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı vukuatlı nüfus kaydı

- Kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapulu konut veya işyeri olmadığına dair Tapu Kadastro'dan onaylı belge.

- Son beş yıl içerisinde Konya'da ikamet ettiğine dair muhtarlıktan alınacak belge.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;